herecky.jpg
Foto: Profimedia

Narušil vám koronavirus plány na léto?

Barbora Mottlová: Musím říct, že mě toho koronavirus dal tolik, že nevidím nic, co by mi vzal. Jako lidi nás to docela usadilo, postavilo zpátky na zem. Mnozí si uvědomili váhu peněz, svobody a uspořádali žebříček hodnot. S přítelem máme v plánu cestovat po Čechách, moře nepotřebujeme a je třeba podpořit českou ekonomiku. Budeme dělat hodně výletů na jeden, dva nebo tři dny, ale na nic delšího se nechystáme. Budou to různé wellness pobyty a zámečky. Já si užívám terásky, dobré pití a jídlo. Mám ráda dovolenou v odpočinkovém duchu.

Jana Bernášková: S rodinou jsme žádnou dovolenou rušit nemuseli, protože jsem zvyklí odjíždět na poslední chvíli. Ještě v prosinci jsme stihli návštěvu ostrova Sal, takže dovolenu máme za sebou.

Bára Hrzánová: Nenarušil, přišel včas a navzdory vládám a politikům přišel v očekávání mystéria ukřižování Krista, přispělo to k tomu, že se všichni věřící i nevěřící museli nějakým způsobem uklidnit. Přineslo to spoustu nových věcí. Tato doba byla vrcholem divadelní sezóny, takže jsem žádnou cestu neplánovala. Ani na léto jsem neměla žádné plány, cestuju spíš na podzim.

Jana Paulová: Ne, těsně před tím, něž to vypuklo, jsem byla v Portugalsku. Ale teď se trochu bojím. Mám ráda Asii, Ameriku, ale to asi zatím nevyjde. Když to dobře dopadne, tak pojedeme na chvíli do Řecka. Jinak bydlím v lese a s divadlem jezdím po celé republice, takže Česko mám procestované. 

Máte tip na nějaké zajímavé místo v Česku, které stojí za návštěvu?

Barbora Mottlová: Nedávno jsme byli na Lipně, kde je to naprosto úžasné.

Jana Bernášková: Krásné jsou Boskovice u Brna, kde má moje sestřenice nádherný zrenovovaný zámek i hrad. Přivdala se totiž do šlechtického rodu.

Bára Hrzánová: S manželem Radkem Holubem jsme si dělali po karanténě krátké výlety. Řídíme se knížkami Václava Vokolka o putování po různých koutech Česka. Jsou v nich místa, kam nikdo nechodí. Jsou tak tajná a mystická, že sama sebe chrání. Prodírali jsme se dvoumetrovými kopřivami, ale když jsme to místo našli, tak stálo za to. Všem doporučuju vydávat se na místa, která se chrání sama, a kde nikoho nepotkáte. A když už potkáte, tak ten člověk tam patří a je to krásné.

Jana Paulová: Teď jsem byla v Beskydech, kde jsme dotáčeli film Ženská pomsta. Navštívili jsme Čeladnou. Je to nádherné město, které bych ostatním s čistým svědomím doporučila.

mista.jpg
Foto: Shutterstock