Přijďte o víkendu (19. – 20. 3. 2016) od 9 do 18 hodin na jarmark botanické zahrady, oslavte příchod jara a naučte se plést velikonoční pomlázky. Probouzející se přírodou se ponese například vůně čerstvě mleté kávy, grilovaného masa či koření. Nezapomeňte si prohlédnout i výstavu orchidejí, která tuto nedělí (20. 3.) končí.

orchideje

 Textové pole: OTEVÍRACÍ DOBA skleníku během výstavy 9 - 18 h „Jaro je za dveřmi a jarmark je skvělá příležitost, jak jej přivítat. Na návštěvníky čeká mnoho dobrého jídla, třeba ručně kroucené slané tyčinky, na kterých si pochutnával i T. G. Masaryk, k nim se skvěle hodí víno z naší vinice. K jaru patří i výzdoba bytu, proto se budou za symbolický poplatek vyrábět drobné dekorace,“ láká do trojské botanické zahrady Věra Bidlová, náměstkyně pro marketing a PR.

Prohlédněte si výstavu orchidejí, v neděli končí

Textové pole: Víkendové přednášky (od 14 h) 19. 3. Orchideje a opylovači 20. 3. Příroda Vietnamu Do neděle je možné ve skleníku Fata Morgana obdivovat přes tisíc orchidejí. To je dvakrát více rostlin, než kolik jich bylo na výstavách v minulých letech. „Návštěvníci mají poslední možnost navštívit výstavu orchidejí a některou z krásek si spolu s návodem, jak o ni pečovat, odnést domů,“ říká Bidlová.

orchidej

Výstavu podpořila firma FORESTINA, která vyrábí substráty a přípravky na orchideje. Květiny do aranžmá zapůjčila a prodej zajistila firma Pokojovky.cz.

Reklama