Proutěný košíček vyložte chvojím, slámou nebo senem a vložte do něj červená jablíčka a oříšky. Aby vám dekorace krásně voněla, můžete seno pokapat vánočním aromatickým olejíčkem nebo mezi jablíčka a oříšky vhodit hrst hřebíčku a pár kousků celé skořice nebo také sušenou pomerančovou kůru. Hezky budou v košíčku vypadat i nakrájené kolečka pomeranče, citronu a jablek, které předtím usušíte.

Vyrobte (nebo zakupte v některém z hobby marketů) si základ na věnec na dveře. Stačí, když bude ze slámy a když do něj zapícháte třeba šípky, nebo nalepíte oříšky. Celý věnec omotejte krátkým řetězem z elektronických svíček.

Do květináčů s živými květinami zapíchejte vánoční ozdoby na špejli. Můžete si také vyrobit speciální vánoční truhlík. Ten vyložte senem nebo slámou, nahoru dejte větvičky jehličnanů a položte do nich jablíčka, ořechy, pomeranče, vánoční ozdůbky a znovu do květináčů zapíchejte ozdoby upevněné na špejli.

Ozdoby na špejlích si můžete vyrobit sami. Vystřihněte si z kartonu nebo tvrdého papíru tvary jako měsíček, hvězdičku, stromeček nebo jen obyčejné kolečko. Papír přestříkejte barvou ve spreji se třpytkami, která vám bude ladit s další vánoční výzdobou.

Okoukaly se vám vánoční ozdoby? Vezměte si štetec, kupte si zlatou, stříbrnou nebo bílou barvu a na skleněné baňky domalujte vločky, tečky, hvězdičky nebo cokoli vás napadne. Můžete si také koupit barvu ve spreji a tou baňky lehce přestříknout.

Z polystyrenu vyřezejte měsíc, hvězdu, srdce nebo stromeček. Základ potřete lepidlem (nejlepší je Herkules) a tvar obalte v bylinkách, sušených listech, sušených květinách a ve voňavém koření. Zespodu můžete do dekorace zapíchnout špejli a použít opět do květináče nebo truhlíku za okno.

Pěkné ozdůbky, které vám můžou pomoci vyrobit děti, jsou různé tvary (zvonečky, srdíčka, hvězdičky, stromečky, andílci, dárečky) vystříhané z tvrdšího nebo vlnitého barevného papíru. Ty pak můžete ozdobit ještě korálkem, mašličkou a zavěsit třeba na okno nebo na stromeček.  

 

Máte nějaký tip na vánoční výzdobu?