Chystáte se strávit Valentýna mimo domov a užívat si aktivit na horách??? Máme pro vás několik zajímavých tipů od firmy Hanah, která je úzce spojena se zimními radovánkami a s kvalitním oblečením. Takže se můžete dozvědět tipy nejen co si obléct, aby nám na horách nebyla zima a byli jsme šik, ale také kam zavítat a užít si pohodu. Můžete vyrazit jak na naše hory, tak do Alp, zde jsou naše tipy:

 

Svátek sv. Valentýna je rozšířený po celém světě a v posledních letech se stále více slaví i u nás. Jedná se o oslavy lásky, kdy si zamilovaní mezi sebou vyměňují přání tzv. Valentýnky, dávají si různé dárky od sladkostí, plyšových medvídků až po zlaté šperky a chystají pro sebe romantická překvapení.

 

Tento rok 14. února připadá na sobotu, takže zamilovaní mají před sebou celý víkend a mohou tak překvapit své drahé polovičky nevšedním programem plných zimních radostí, lásky a odpočinku. Důležité není si jenom správně vybrat místo, kde svátek sv. Valentýna oslavíme, ale také si sbalit vhodné oblečení a vybavení.

 

V případě, že nepočítáme s větší tělesnou námahou a plánujeme například nenáročné výlety do přírody, záleží nám pravděpodobně nejvíce na optimální tepelné pohodě. Tu nám zaručí výplňové materiály zimního oblečení jako Thermolite Micro, Duratherm nebo třeba Micro-tec. Hannah nabízí oblečení tohoto typu u většiny výrobků ze své zimní kolekce.

 

Jestliže plánujeme lyžařský víkend, měli bychom mít oblečení k tomu určené, které je nejenom nepromokavé, ale také prodyšné. Pakliže na visačce najdeme logo membrán Climatic nebo třeba Gore-tex, či visačky kvalitních zátěrů, jako je třeba Dry-max, můžeme si být jisti, že budeme v teple a dokonale ochráněni před deštěm i mokrým sněhem. Hannah nabízí několik kolekcí dámských i pánských modelů speciálně pro zimní sporty.

 

Následuje několik tipů jak tento ojedinělý víkend strávit:

 

1.                  Zahraničí

Svatý Valentýn v Dublinu – letecký víkend, ubytování v luxusním **** hotelu, který je vybaven bazénem, saunou, wellness a fitness centrem.  Dublin, hlavní město Irska, je vzdáleno 15 km. Za pozornost stojí návštěva katedrály Sv. Patricka, Guinessova muzea, módní a umělecké čtvrti Temple Bar s možností nočního života až do pozdních hodin. Cena zájezdu je 6 800 Kč. Cestovní kancelář nabízí víkend pro zamilované také v Londýně. Více podrobností získáte: Travel plus s. r. o., Na Příkopě 24, Praha 1, tel: 224233427, 224227989, 224233474.

 

Romantický víkend v Tyrolských Alpách – pohádkový ***** hotel Liebes Rot se nachází v klidné a romantické vesničce Haldensee v Tannheimském údolí. Pokoje hotelu jsou luxusně zařízeny v zámeckém stylu, v hotelu je wellness centrum vybavené saunou, tureckými lázněmi, s možností mnoha druhů masáží. V blízkosti jsou lyžařské vleky, takže vyznavači zimních sportů nepřijdou zkrátka. Více informací získáte: Liebes Rot-Fluh, Seestrasse 5, Haldensee tel: +4356756431.

 

Zasněžený víkend u Fuschl jezera v blízkosti Salzburgu – rodinný Ebner´s Waldhof hotel, který vyniká svou pozicí bezprostředně u krásného jezera, je ideálním místem pro odpočinek a romantické chvilky ve dvou.

Může se pochlubit 4 patrovým welness centrem, kde se nachází kromě jiných bylinková sauna, inhalační centrum, různé druhy bazénů včetně jednoho s přírodním pramenem. Cena pokoje je od € 89,-. Více informací: Ebner`s Waldhof Wellnesshotel, Seestraße 30, Fuschl am See, tel: +43/6226/8264,  www.ebners-waldhof.at 

 

2.                  Česká republika

 

Lyžarský víkend v Lužických horách – Horská chata v kouzelné vesničce Horní Světlá disponuje svou vlastní sjezdovkou,  takže všichni, kdo si chtějí užít zimních sportů, jsou obzvlášť vítáni. Větší lyžařské centrum je v nedalekém Jiřetíně pod Jedlovou. Ti, kdo by se chtěli raději projít zasněženou krajinou, mohou vyrazit například na hrad Lemberk nebo Milštejn. Po aktivně stráveném dni můžete relaxovat v sauně nebo ve vířivce. Stravování je formou polopenze a je zahrnuto v ceně, která je pro jednu osobu 435 Kč/den. Bližší informace získáte: Česká pohoda, V Jámě 1, Praha 1, 110 00, tel: 224 162 581.

 

Víkend na zámku – Zámeček v Janovicích nabízí luxusní ubytování v prostorných pokojích s původním nábytkem. V jednom ze střešních  apartmánů je také vířivá vana.

 

Opět si přijdou na své vyznavači lyží či snowboardů, protože nedaleko je lyžařský areál Malá Morávka – Karlov. V zámečku je sauna, možnost masáží a vyjížďky na koních. V případě, že byste chtěli jet na výlet, doporučujeme hrad Sovinec, Rešovský vodopád nebo přírodní park Sovinecko. Pokoj si můžete zamluvit od 1490 Kč/den. Bližší informace získáte: Česká pohoda, V Jámě 1, Praha 1, 110 00, tel: 224 162 581.

 

Víkend v jihočeském mlýně – Mlýn u Bechyně je romantický penzion vybudovaný z bývalého mlýna. Leží na samotě u lesa a přímo vybízí k dlouhým procházkám zasněženou krajinou. Ti, kteří by chtěli zařadit do svého programu aktivní vložku, mohou zkusit jízdu na koni či se projet na běžkách. Také můžete vyrazit na výlet do města Bechyně nebo se podívat do galerie na zámku Hluboká. Večer zde můžete hrát kulečník, nebo si jenom třeba vychutnat teplo krbu v mlýnici. Cena pokoje se snídaní je 980 Kč/den. Bližší informace získáte: Česká pohoda, V Jámě 1, Praha 1, 110 00, tel: 224 162 581.

 

 

Takže teď už nezbývá nic jiného, než vyrazit a oslavit letošní svátek zamilovaných.

            
Reklama