5e37e3d9a26c6Daniel-Pasek-1-.jpg

Pro správné fénování se držte následujících pravidel. 100 °C volte pro rychlé vysoušení a styling, 80 °C pro rovnoměrné vysoušení, 60 °C pro jemné vysoušení a studený vzduch o teplotě 28 °C pro fixaci finální podoby účesu.

Co se týče proudění vzduchu. Vysoké je určené pro rychlé vysoušení a v kombinaci s nástavci uhlazuje nebo tvaruje. Střední proudění vysouší rovnoměrné a nízké se používá pro styling.

Otázkou jsou také nástavce „Dlouhlovlásky většinou použijí fén s hubicí, ideálně užší, a s použitím plochého kartáče si vlasy vyfoukají do hladka. Je třeba zvolit správný produkt před foukáním a styling po vyfoukaní,“ radí vlasový stylista Daniel Pašek.

Je dobré, když je fén lehký. „Díky lehkému tělu fénu a krátkým nástavcům se dostanete blíž k hlavě, aniž by vás po pár minutách bolela ruka,“ vysvětluje Daniel Pašek.

Máte-li neposedné kadeře a chcete je zkrotit, zvolte při fénování vyhlazující kartáč. Ten s tuhými štětinami si poradí i s nezvladatelnými, kudrnatými vlasy, měkký zase vytváří uhlazený foukaný účes. Z rovných vlasů se dá čarovat nejrůznějšími způsoby – lze uplést hladký rybí cop či uzel anebo díky kadeřnické podložce vytvarovat výrazný „donut“ drdol a lá primabalerína.
 

Reklama