jmenovky-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock 

Nejmenší dekorace, z nichž některé jsou součástí svatební tabule, si můžete vytvořit sami. Jestliže jste alespoň trochu zruční a máte dostatek prostředků a materiálu, zvládnete to levnou zadní. Pokud ale máte v plánu pozvat všechny kamarády a vaše rodina je široce rozrostlá, pravděpodobně raději vyhledáte pomoc od profesionálů. Moderní doba nabízí spoustu možností i krásných dizajnů. Pojďte se podívat na některé tipy na jmenovky, které budou hostům připomínat tento výjimečný okamžik, nebo které naopak moc dlouho nevydrží.

Jmenovky s pečetí

Pokud zvolíte na svatební jmenovky ozdobu ve formě pečetí, můžete si být jisti, že jim tím dodáte punc jedinečnosti. Pečetě se v poslední době hojně využívají také na obálky svatebních oznámení. Budoucím svatebčanům poskytují možnost cítit se jako v 18. století při otevírání důležitého dokumentu. Barva pečeti se dá sladit se zbytkem dekorací. Ozvláštnění a originality dosáhnete, pokud si do pečetidla necháte vyrýt například své iniciály nebo specifický symbol.

Vyřezávané plexisklo

Zvolit můžete i svatební jmenovky z plexiskla, které jsou průhledné, minimalistické a hodí se na téměř každou svatební tabuli. Skvěle zapadnou do jednoduchého a neokázalého stylu svatby a rušit nebudou ani tu, která hýří barvami. Je libo tvar srdíčka, obdélníku nebo kolečka? Všechno je možné. Sladit je navíc můžete také se svatebním oznámením, nebo velké oznamovací ceduli, která bude hosty vítat při jejich příchodu.

Přírodní kameny

Pokud chystáte svatbu v přírodním duchu, ale rádi byste jí něčím dodali trochu té okázalosti, není nic jednoduššího než sáhnout po jmenovkách z přírodních kamenů. Ty jsou sice novinkou, ale čím dál tím více oblíbenou. Co jiného totiž takto jednoduše spojí přirozenost a noblesu? Jména vašich hostů se budou hezky vyjímat například na achátu. A že nebudete mít na výběr z různých barev? Samotný achát poskytuje sám o sobě několik barevných variant. Pokud byste ale raději volili tóny růžové nebo fialové, popřemýšlejte o ametystu nebo růženínu. 

Perníčky se jmény

Tyto jmenovky sice budou dělat pravděpodobně jen velmi krátkou parádu, radost svatebčanům ale udělají o to větší. Ti po usazení se na své místo a spořádání oběda totiž můžou v klidu slupnout tuto jmenovku jako dezert. Krájení dortu je totiž v tento okamžik ještě v nedohlednu. S tvarem, motivem i barvou těchto jmenovek si můžete vyhrát do sytosti. Můžete je ladit se zbytkem svatebního stolu nebo je naopak použít jako kontrastní ozvláštnění.

Zdroj info: autorka článku, instagram@home._.decor._.diy, instagram@pismenkarna, instagram@lesopis, instagram@gathermoments