wetzu.jpg
Foto: Shutterstock

Peníze

Když už se rozhodnete darovat peníze, zkuste to trochu kreativněji, než jen dát bankovky do obálky. Můžete je například nechat zasklít do obrazu, dát je do šperkovnice, svázat po stovkách do ruliček, obvázat mašličkami a dát do vázy. Zajímavý nápad je také darovat novomanželům dárkové balení sklenic na víno a dát peníze do nich. Dobře vypadá i karafa na vodu plná peněz. Na špunt pak můžete nechat vyrazit jména novomanželů. A pokud je chcete trochu poškádlit, rozměňte na drobné a nasypte mince do kasičky třeba v podobě prasátka pro štěstí, nebo dejte bankovky do sejfu, který bude součástí daru. Můžete dát novomanželům hádanku k číselnému kódu, který budou muset rozluštit.

blobid0.jpg
Foto: Shutterstock

Dárek novomanželům pro společnou plavbu životem

Lámete si hlavu s opravdu originálním, hezkým, ale zároveň i užitečným dárkem pro novomanžele? Vytvořte jim působivou plachetnici ze stíracích losů. Třeba díky vám svoji plavbu společným životem odstartují rovnou milionově.

Co budete potřebovat: podlouhlý květináč či dekorativní mísu (ideálně v přírodních barvách, měla by připomínat tvar lodi), dekorativní písek, tavnou pistoli, bílé kamínky, tři opěrné tyčky k rajčatům, 5 stíracích losů Velká Černá perla, malé špičaté nůžky, barevný papír, fix, lepidlo.

Postup: Stírací losy podlepte světlou čtvrtkou, kterou necháte na výšku losu z každé strany o 1,5 cm delší. V prodloužených koncích čtvrtky udělejte dírku a tou prostrčte opěrné tyčky (na dvou tyčkách budou dva losy, na jedné tyčce (nejdelší) tři losy), aby vypadaly jako napnuté plachty. Losy podlepte opatrně na zadní straně tak, abyste lepidlem nepřetřeli číselný kód. Do dekorativní mísy přilepte pomocí tavné pistole vyrobené stožáry s losy a zasypte je dekorativním pískem a kamínky. Na vrchol prostřední tyčky připevněte vlajku, resp. papírek se vzkazem či jmény novomanželů.

Tip: Losy podlepte opatrně na zadní straně. Lepidlem se vyhněte oblasti s číselným kódem. Na bílé kamínky můžete navíc poházet třeba koruny (blýskavý poklad) nebo větší kamínky či mušle.

Více informací najdete zde.

sazka.jpg

Poukaz na zmrzlinu

Například oblíbená pražská zmrzlinárna Creme de la Creme nabízí ke koupi dárkové poukázky. Ačkoliv nejdražší je za 500 Kč, není problém koupit jich více. Anebo můžete koupit třeba 10 poukázek za 100 Kč a nějak chytře a kreativně je zabalit.

Více informací najdete zde.

creaaaam.jpg
Foto: Creme de la Creme

Prkénko

I když už domácím potřebám coby svatebním darům odzvonilo, jsou i takové, které jsou celkem originální a mohou potěšit a vykouzlit úsměv na tváři. Co takhle něco, co připomíná jejich svatební den, něco na vždy, a hlavně ne kýč? Maddera Design vyrábí kuchyňská krájecí prkénka na míru. Dřevěné prkénko s monogramy jmen nebo datem svatby je praktické, a navíc vypadá opravdu pěkně. Může se použít z obou stran! Přední stranu s designem k servírování delikates, pod horký hrnec a jako dekoraci v kuchyni. Na druhé straně mohou manželé zvesela krájet.

Na další prkénka se můžete podívat zde.

scyc.png
Foto: Maddera Design

Set postříbřených čajových lžiček

Postříbřený set vintage čajových lžiček s dokonale nedokonalými nápisy, které jsou písmenko po písmenku ručně vyraženy, je skvělým dárkem na památku k právě takovým významným životním událostem. Jak budou lžičky vypadat, je ale trochu překvapení. Každý set je totiž jedním z autentických vintage kousků, které sesterské duo Rita & Dominique sbírá po celé Velké Británii. A možná si tak obdarovaní budou vychutnávat první novomanželskou kávu s lžičkami, které kdysi tvořily součást servisu anglické hraběnky! Lžičky jsou postříbřené, je tedy třeba počítat s postupným tmavnutím a stárnutím materiálu, které je ovšem další z předností těchto příborů s duší a příběhem.

Pro více informací se podívejte sem.

etez.jpg
Foto: Bella Rose

Instax

Kupte novomanželům foťák nebo tiskárnu od Instaxu, aby si mohli uchovávat své společné vzpomínky na polaroidových fotografiích, které si mohou pověsit v bytě nebo si je vlepit do alb. Nezapomeňte přibalit ani dostatečné množství náplní. Foťák je skvělý i v tom, že ho mohou novomanželé rovnou využít i během svatby a nafotit s ním spoustu jedinečných momentek. K dostání jsou různé varianty, z kterých můžete pořídit menší i větší snímky.

Na všechny produkty Instax se můžete podívat zde.

353812416-808131090550176-1695893084006645744-n.jpg
Foto: Instax

Let balónem

Darujte zážitek! Co takhle let balónem? Je to už sice trochu dražší dárek, ale můžete se složit s dalšími svatebními hosty. Pro novomanžele samozřejmě privátní let, aby si užili romantický výlet do oblak ve dvou, tedy i s pilotem. Přibližně na hodinu si budou moci užívat výjimečný let, nádherné výhledy a jedinečnou atmosféru. Celý let navíc bude zakončený dobrodružným přistáním, originálním křestem s přípitkem a předáním certifikátu s jejich balonářskými jmény.

Více informací najdete zde.

shutterstock-89835790.jpg
Foto: Shutterstock

Návod na působivou plachetnici ze stíracích losů najdete ve videu. Nechte se inspirovat.

Více inspirace najdete zde.

Reklama