au.jpg
Foto: Shutterstock

Vestecký rybník
Nedaleko Prahy, v Jesenici se nachází vestecký rybník, který je zajímavý dřevěnými chodníčky a kulatými moly, které se nacházejí a vedou přímo přes rybník. Můžete si tak užít krásnou procházku, okolí rybníku je moc hezky olemované cestičkami, lavičkami a pro děti je v okolí také vyžití. Ideální místo pro děti, tak je nezapomeňte vzít s sebou.

Hrad Kokořín
Ve Středočeském kraji se nachází tento známý hrad, který se najdete uprostřed kokořínských lesů, které jsou skvělé pro podzimní procházky. Prohlédněte si pískovcové skály, poznávejte rostliny i živočichy a zajděte si na prohlídku hradu, návštěva stojí za to. Pokud byste návštěvu chtěli spojit ještě s něčím, nedaleko se nachází Máchovo jezero. 

Kaple Sv. Huberta
Tato kaple se nachází ve Zlínském kraji, v Beskydech. Ve Velkých Karlovicích najdete kapličku s dřevěným vyřezávaným oltářem a přehlídku dřevěných soch. Je to krásná podívaná, tak se tu stavte a prohlédněte si kapli i galerii. Místo je veřejně přístupné, a pokud se chcete dozvědět něco více, můžete si tam domluvit i prohlídku.

Goethova vyhlídka
Tuto novogotickou rozhlednu/vyhlídku s kavárnou a krásným výhledem najdete v Karlovarském kraji. Doporučujeme si udělat procházku z centra Karlových Varů přes les a jako cíl zvolit právě toto místo. Cesta je dlouhá 3,5 kilometru s převýšením kolem 260 metrů a je náročnější, proto není vhodná pro kočárky. Rozhledna je otevřena od čtvrtka do neděle. 

Prachovské skály
Znáte text ‚‚Proč bychom se báli, na Prachovské skály..."? Určitě si vybavíte tuhle písničku od Ivana Mládka, a pokud jste tu už dlouho, nebo dokonce nikdy nebyli, podzim je ideální čas to napravit. Přírodní rezervace Prachovské skály je prý jedna z nejhezčích oblastí Českého ráje. Nachází se v Královéhradeckém kraji a existují tu 3 prohlídkové okruhy pro turisty.

Schwarzenberská hrobka
Vyrazte do jihočeského kraje a navštivte známou hrobku. Ideální pro ty, kteří se rádi procházejí nebo pro ty, kteří rádi jezdí na kole. Je tu totiž v okolí Třeboně spoustu cyklostezek. Okolí hrobky je krásné, ale neváhejte se podívat také dovnitř. V září a říjnu je otevřená každý den kromě pondělí a v listopadu a prosinci ji můžete navštívit ve čtvrtek, v pátek a v sobotu. Můžete si vybrat ze tří okruhů, přičemž prohlídka kaple a hrobky vyjde dospělého člověka na 110 Kč, samotná kaple s výkladem 50 Kč a bez výkladu 30 Kč.

Zdroj: autorka článku, Kudy z nudy, Instagram @uzasna.mista

Čtěte také: