Všechny děti znají sladkou krupicovou kaši. Ale znáte slanou verzi? Takovou dělávaly babičky a je výborná!!!

Slaná krupicová kaše

kase2.jpg (75 KB)

Zdroj: Alena Kolaříková

Rychlé jídlo, které milují děti jak doma tak ve školních jídelnách. Když si s ním trochu vyhrajete, bude bezkonkurenční. Navíc můžete upéct fakt velkou dávku a dětem je podávat dva dny. :-)

Šunkofleky

fleky11.jpg (86 KB)

Zdroj: Alena Kolaříková

Kdo by nemiloval pečené kuře? S rýží nebo bramborovou kaší, s okurkovým salátem, s kyselou okurkou nebo rajčatovým salátem. 

Pečené kuře

kure.jpg (96 KB)

Zdroj: Alena Kolaříková

Rozšiřte vašim dětem obzory a uvařte jim čočkový dhal. Díky červené čočce je v jídlu spousta bílkovin i bez masa. My si tohle jídlo rádi zdobíme ještě opečenými krevetami. 

Čočkový dhal

DSC_0382.jpg (184 KB)

Zdroj: Alena Kolaříková

Děti mají rády i nejrůznější omáčky. Chutný oběd bude třeba slepice na paprice. Z vařené slepice získáte silný vývar a ještě ji použijete na hlavní jídlo. Kdo nemá slepici, může použít krůtí nebo kuřecí maso.

Krůtí na paprice

DSC_0717.jpg (78 KB)

Zdroj: Alena Kolaříková

Co takhle dětem trochu osladit neplánované prázdniny neprázdniny? Buchtičky s vanilkovým krémem nikdy, opravdu nikdy nezklamou. A my dospělí si dáme rádi s nimi.

Oblíbené buchtičky s vanilkovým krémem

3.jpg (161 KB)

Zdroj: Alena Kolaříková

Nesmíme zapomenou ani na ryby. Losos je mezi dětmi oblíbená ryba. Tak toho využijte a připravte ho v papilotě. Že nevíte co to je? Zjistíte v našem receptu. Tato úprava ryb v nich nechává šťavnatost a chuť.

Losos v papilotě s koprem

losos.jpg (109 KB)

Zdroj: Alena Kolaříková

Pomohly vám naše tipy? Uvaříte něco pro své školáky?

Reklama