Na pondělí jsme si pro vás připravili novou várku pestrých témat. Začneme se pomalu chystat na jaro a sázení tulipánů, zaměříme se na problematiku umělého oplodnění a ověříme pomocí testu vaše znalosti o tanci.

Věková hranice pro mateřství se každoročně posouvá a spolu s ní přibývá neplodných mužů a žen. Jejich poslední šancí být rodičem pak zůstává umělé oplodnění. Ročně se díky asistované reprodukci narodí v České republice na pět tisíc dětí. Stovky z nich mohou přijít na svět jen díky anonymním dárcům vajíček či spermií. Skupina poslanců se ale opakovaně snaží prosadit jejich odtajnění a zapsání do matrik. Argumentují například nebezpečím neodhalitelných příbuzenských vztahů. Zda je důvod k obavám a jak asistovaná reprodukce v naší zemi funguje, se Julie Hájková ptala vedoucí lékařky kliniky IVF Cube Hany Višňové, která se touto problematikou zabývá už sedmnáct let.

„Máme dvě děti, ale nežijeme spolu a oběma to takto vyhovuje, ale lidé to nechápou…“ vypráví Monika v příběhu Markéty Škaldové. Podobný model „soužití“ měl i světoznámý režisér Tim Burton s herečkou Helenou Bonham-Carter, nedávno se však po třinácti letech rozvedli. Má takovýto vztah šanci na přežití?

Tyto a další články vás čekají v pondělí na Žena-in.cz!

 

ysfv

Reklama