Průvodci a experti z CK Radynacestu.cz, specialisté na zájezdy pro cestovatele, pro vás vybrali pět nejzajímavějších míst, kde uspokojit vaši nákupní vášeň.

1. Harrods: Místo, kde nakupovala britská královna 

649d49f172e18blobid0.png
Chcete nakupovat v Londýně a nejlépe tam, kde nakupuje i britská královská rodina? Pak nemůžete minout jeden z nejslavnějších obchodních domů světa – Harrods. Kromě luxusního zboží dbá tento největší obchodní dům v Evropě i na kulturu prodeje – pokud přijdete v roztrhaném nebo špinavém oblečení, může se vám stát, jako třeba Kylie Minogue, že vás portýři nevpustí dál. No a projet se eskalátorem po egyptském schodišti, které končí u památníku princezny Diany a jejího přítele Dodi Al-Fayeda, se také nepoštěstí leckde. Vždyť tento obchodní dům jeho rodině nějakou dobu patřil.

Ale zpět k nabídce: můžete tu pořídit dechberoucí večerní šaty, ale i kvalitní botasky na chození – třeba po Londýně. Dámám rády poradí elegantní asistentky s koupí kosmetiky a parfémů, které, pohodlně usazené v lehátku, mohou na místě vyzkoušet. A když vám po nákupech vyhládne, není nic lehčího než zajít do Food Hall a okusit z nabídky od mořských plodů až po rafinované moučníky.

2. Obchodní dům Macy's: newyorská ikona 

649d49ed6b2d7obrazek.png
Obchodní dům Macy´s má několik podlaží, několik eskalátorů, výtahů a několik vstupů. Je potřeba si vyhradit na nákupy dostatek času. Nakoupíte zde parfémy všech značek, dekorativní kosmetiku, hodinky, šperky, oblečení pro novorozence, oblečení pro děti, kabelky, boty, vybavení do koupelen, vše pro domácnost a samozřejmě oblečení jak pro ženy, tak pro muže. Značek se zde nachází více jak 400, od těch nejznámějších až po ty typicky americké.

Dobrou zprávou je, že pokud trefíte výprodeje, koupíte například kabelku Michael Kors pod 100 dolarů, což je cena, na kterou u nás nenatrefíte. Nezapomeňte, že k nákupu se vždy připočítá povinná taxa. Nicméně i tak je cena pořád výhodná! Více o značkách a zboží, které můžete nakoupit, naleznete na oficiálních stránkách obchodního domu. Let's shop!

3. Čtvrť Shibuya: Kde se nejlépe nakupuje?

649d4a0ed9db9obrazek.png
Na Shibuyu míří všichni lidé, kteří rádi nakupují. Přímo na hlavní ulici je několik známých obchodů jako Shibuya 109, která je určená převážně pro ženy a Shibuya 109 Mans, která, jak už název napovídá, je pro muže. Jsou tu i spousty jiných nákupních center, jako například ulice Center Gai či Shibuya Hikarie, kde vzniklo mnoho módních trendů, anebo ulice Koen Dori blízko Oyogi Parku. Najdete tu i širokou nabídku restaurací a jiných podniků v různých cenových kategoriích, včetně těch s dostupnými cenami.

4. Mariahilfer Straße: nákupní ráj č. 1 v samém srdci Vídně

649d4a3f39b88blobid0.png
Jako rakouský nákupní ráj lze ulici označit už proto, že je na ní otevřeno přes 350 obchodů a butiků a další na nákupčí čekají v přilehlých užších uličkách, jako jsou například Neubaugasse, Kirchengasse nebo Zollergasse. Obchody světových značek se tu střídají s ryze rakouskými značkami. Na Mariahilfer Straße, pojmenované podle městského obvodu Mariahilfer, který protíná, najdete obchody s módním zbožím, oblečením, obuví, doplňky i kosmetikou.

Seženete tu knihy, domácí potřeby i potraviny. V bočních uličkách nakoupíte neobvyklé zboží ze stylových butiků, a pokud budete mít štěstí, na zajímavé úlovky narazíte i ve zdejších outletových obchodech.

5. Galerie Lafayette: znamení luxusu a svět shoppaholiků

649d4a43b1a5dobrazek.png
Exkluzivní značky, obchody pro psy a tipy za levným nákupem! To je světoznámá Galerie Lafayette v Paříži. Nakupovat můžete v 63 obchodech na 6 patrech. Každé patro je charakteristické jiným sortimentem zboží. Boty, kabelky, šály, spodní prádlo, společenský oděv, ležérní móda, parfémy, doplňky. To vše v dámském, pánském i dětském provedení. Zlatý hřeb je, že tyto sekce vedou i pro domácí mazlíčky. Takže si tu můžete ustrojit svého pejska do společenského oděvu a dokonce mu tu koupit psí parfém. Přestože je galerie výkladní skříní luxusu těch nejprestižnějších módních značek či návrhářů „haute couture“, i tady se vám nabízí možnost nakoupit za přístupnější ceny. Ve spodním patře galerie se totiž nachází místo podobné „vintage“, tedy něco jako bleší trh. Místní nákupům tady říkají „friperie“, což v překladu znamená nakupování za levnější peníze. Výběr není sice tak široký, ale i tady se dají najít perly.

Dostat se tu můžete až do sedmého nebe! Do každého patra se dostanete buď po eskalátorech, nebo i výtahem. Zmiňované sedmé nebe galerie je právě konečné 7. patro, které rozhodně nesmíte vynechat! Na střeše galerie Lafayette máte totiž krásný výhled na celou Paříž. Vidíte jediný kopec a s ním i spojenou baziliku Sacré-Coeur, Eiffelovku či Invalidovnu a to vše zadarmo. I kdybyste nešli nakupovat, buďte jako pravý Pařížan, pro kterého je tato střecha místem odpočinku. Dejte si kávičku a výtečnou zmrzlinu v 6. patře a následně se pokochejte v sedmém nebi pohledem na Paříž. Moc turistů sem nechodí, takže se tu můžete nerušeně oddat pohledu na snové město.

Reklama