seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Vestecký rybník
Za krásným rybníkem si budete muset zajet na kraj Prahy, přesněji do Jesenice, kde se nachází. Okolí rybníka je klidné, krásně upravené a přes rybník vedou dřevěné chodníčky, po kterých se můžete projít. Je tu klid a pohoda a nebojte se sem zajít s dětmi nebo s domácími mazlíčky.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Miro Marsik ???? (@miromarsik)

Prosecké skály
Na Praze 9 se nachází přírodní památka Prosecké skály. Je to krásné místo vhodné k procházkám a také tu najdete dvě vyhlídky, které poskytuje úžasný panoramatický výhled na Prahu. Přes Prosecké skály vede naučná stezka od Vysočan, přes Prosek až na Střížkov, kterou moc doporučujeme, pokud se chcete dozvědět něco nového a zajímavého.

Gabriel Loci
Na pražském Smíchově vedle zahrady Kinských se nachází bývalý řeholní dům, klášter svatého Gabriela. Jedná se o úžasnou stavbu, o které málokdo ví. Je to kulturní památka, která působí honosně a budete si u ní trochu připadat jako v Harry Potterovi. Okolí kláštera je veřejně přístupný a uvnitř jsou pravidelně organizovány akce

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jiřina Chodounská (@jirinachod)

Čihadla
Hledáte místo na procházky nejen s kočárkem? Zajeďte si do přírodního parku do Klánovic. Rozloha činí okolo 970 hektarů, a to je pořádně velký prostor pro procházky. Najdete tu zatopenou pískovnu, rybník Martiňák, Kyjský a Velký počernický rybník a další vodní plochy. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jana Svobodová (@jsvobodova27)

Rozhledna Doubravka
Poměrně nově byla postavena rozhledna v Praze na Černém mostě, konkrétně v roce 2018. Rozhledna je vystavena v moderním stylu, nahoru vede 98 schodů a měří 20 metrů. Zajímavostí je, že se tato rozhledna nachází ve výše zmíněném parku Čihadla. Dokonce získala v roce 2019 Národní cenu za architekturu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jerry Kavan ?? (@jerrykavan)

Hradiště Děvín
Máte rádi klid, přírodu a výhledy? Tak to je místo pro vás. Vyrazte na Zlíchov a vyšplhejte na levém straně Vltavy nahoru. Místo se nachází v nadmořské výšce 310 metrů. Výhled je tu nádherný, tak sem zavítejte, pokud toužíte po samotě a klidu, své místečko si tu jistě najdete.

Klášter na Bílé hoře
Bílou horu na Praze 6 nejspíš znáte. Ale věděli jste, že se tam nachází krásný poutní areál s kostelem Panny Marie Vítězné? Je postaven v barokním stylu. Projděte se v poutnické zahradě a zajděte si na komentovanou prohlídku. Návštěva stojí za to ve všech ročních obdobích.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Martina (@1511martina)Zdroj: autorka článku, Kudyznudy, Mapy, ikoktejl