Pro barvení jsou potřeba především bílá vejce, jelikož na nich lépe vynikne barva.

Před veškerým barvením je třeba nejdříve vejce odmastit, a to nejlépe umytím ve vodě s trochou prostředku na nádobí.

 

Přírodní barvení

Je nejstarší způsob barvení a také asi nejoblíbenější a nejjednodušší.

Červenožluté odstíny – získáte z odvaru z červených cibulových slupek, z bezové šťávy, z červené řepy nebo z listů vlašských ořechů

Hnědé odstíny – získáte z odvaru žlutých cibulových slupek nebo z černé kávy

Zelené odstíny – získáte z odvaru špenátu nebo kopřiv

Žluté odstíny – získáte z odvaru šafránu

 

Tato jednobarevná vejce potom můžete ozdobit obtisky či nálepkami.

 

Vejce s listy

Na vejce položte pravé listy nebo lístečky, poté přes vejce pevně přetáhněte silonovou punčochu a ponořte do odvaru (můžete použít i barvy na vejce).

 

Pokud chcete, aby se vajíčka krásně leskla, po oschnutí je potřete kouskem slaniny.

 

Kytičková vejce

Je to netradiční způsob zdobení, ale stojí za to.

Ke zdobení můžete použít vejce skutečná, ale také malá polystyrenová, která se po ozdobení od skutečných neliší.

K této technice je zapotřebí dostatek malých drobných kvítků, živých, suchých nebo látkových. Pro tento účel jsou vhodné sedmikrásky, minimacešky, heřmánek, hortenzie aj.

Vyfouknutá nebo polystyrenová vejce potřete lepidlem a květy na ně pomocí pinzety naneste jeden vedle druhého a nechte zaschnout.

Na polystyrenová vajíčka můžete místo lepidla použít malé špendlíky a květy do nich zapíchat.

 

Dalším jednodušším způsobem je ubrousková technika. Z hezkých ubrousků vystříhejte kytičky a nalepte je na bílá vejce. I celá vejce můžete do ubrousku zabalit a vytvarovat.

 

Klasická modernější technika

Tuto techniku používá asi většina z nás. Vejce se obarvují v chemicky nezávadných barvách na vejce.

Před barvením můžete použít vosk. Na vejcích se pomocí vosku (svíčky) vytvoří různé ornamenty, ponoří se do barvy a po zaschnutí se vosk seškrábe.

 

Nádherně také vypadají vejce obarvená v pastelových barvách a obalená v cukru. Tato vejce vytvoříte tak, že obarvená, ještě vlhká vejce obalíte v cukru krupici a necháte zaschnout.

 

Štětec a barvy

Tento způsob barvení je spíše pro zručnější a nebo pro děti, které se tímto zabaví. Pomocí barviček a štětce můžete vytvářet cokoli. Hezká kombinace je např. žluté vejce se zelenými svislými nebo vodorovnými zelenými proužky anebo modré vejce se žlutými puntíky aj.

Tato technika se hodí spíše pro barvení vyfouklých vajec, která slouží jako dekorace.

 

Vyškrabávané kraslice

Jednoduché vyškrabávané kraslice si můžeme pořídit i doma. Potřebujeme k tomu vajíčko, anilinové barvy a štetec. To jsou pomůcky pro vyvoření podkladu - nejlépe černého nebo tmavě modrého. Je jasné, že techniku budeme zkoušet na vejci vyfouknutém, po natření skořápky anilinovou barvou by už obsah nebyl poživatelný. A po zaschnutí barvy můžeme vzít ostrý předmět a začít škrábat. V Borkovanech používají nejčastěji tříhranný pilník, často upravený zalomením a přibroušený. Doma  ovšem nebudeme pořizovat žádné speciality - odlamovacím nožem to jde také. Krátké čárky vytvářejí nejrůznější vzory - pásky, lístečky, srdíčka. Pokud vajíčko přepásáme po délce, dostaneme vzor půlkový. Několik pruhů napříč označujeme jako bečičkové a tak bychom mohli pokračovat. Fantazii se meze nekladou. Pokud jste chtěli mít kraslici opravdu "tradiční" i s nějakým nápisem, tak tohle je vhodná technika pro napsání čehokoliv, jen je pro začátečníka dobře si nápis nebo i básničku na vajíčku předepsat.

Pokud chcete vyškrábat klasické vařené vajíčko, i to je možné - obarvíte jej v barvách z obchodu, určených k barvení vajec, a pak škrábete stejně jako v prvním případě. Je ovšem nutné si dát pozor, aby vajíčko nebylo sebemíň naprasklé, protože takové zcela jistě při "rejsování" proškrábnete.

Zdroj: Pajda, Sofia – články z archivu