6486f001ea0b8obrazek.png
Foto: Shutterstock

6486f06cdf103obrazek.pngKoloušek
Herečka Jana Bernášková se před časem vydala na spisovatelskou dráhu. Po knihách Jak přežít svého muže a Coura vyšla letos v květnu novinka Koloušek. Hlavní postavou románu je herečka Lucie, která se rozhoduje, který partner je pro ni ten pravý na cestu životem, zároveň pečuje o svou malou dceru Kiki a pracuje na své kariéře.  

6486f0a7d4295obrazek.pngKde jsi, když nejsi
Fanoušci beletrie z pera spisovatelky Radky Třeštíkové se na začátku tohoto měsíce dočkali. Nakladatelství Motto totiž vydalo její další knihu, v pořadí už osmou. Má jít o syrový vztahový román, který se zabývá prožíváním rozchodu. Kniha je zároveň plná explicitně popsaných milostných scén a sprostými slovy se v ní nešetří.

6486f0e7d3461obrazek.pngEmily v Paříži
Oblíbený seriál, který se na Netflixu dočkal už tří řad a chystá se i čtvrtá, dostal také své knižní zpracování. Román podle první série sepsala autorka Catherine Kalengula. Marketingová manažerka Emily se v rámci děje vydává ze své americké domoviny do Paříže, kde poznává rozdílnost kultur i lásku, která se neobejde bez komplikací.

6486f15452f8fobrazek.pngPohádka
Jeden z nejplodnějších spisovatelů současnosti Stephen King přišel v květnu s Pohádkou. Jde o fantasy příběh, který sleduje středoškoláka Charlieho Readea, dědice domu s podivnou kůlnou. V té se nachází portál do jiného světa, který je spolu s tím lidským v ohrožení.

6486f197eb27bobrazek.pngNárodní opruzení
Začínající spisovatelku Karolínu Zoe Meixnerovou můžete znát z jejího instagramového profilu cojezoe nebo z podcastu Literární hysterie, kde vtipnou formou seznamuje své posluchače a sledující s významnými postavami české literatury. Národní opruzení je fiktivní detektivkou postavenou na historických událostech českého národního obrození a nechybí v ní spisovatelé jako Světlá, Neruda, Němcová či Havlíček.

6486f205d8e93obrazek.pngJosefíně všichni lžou
Kniha o mezilidských vztazích – takový je román od spisovatelky Kateřiny Pantovič, který vypráví neobyčejně obyčejný příběh. Jedním z témat, které se v ní hodně řeší, je otázka život a smrti. Pohlazením po duši je pak autorčin nezaměnitelný jazykový styl.

6486f23846f19obrazek.pngDeník tramvajačky
Karolína Hubková, autorka knihy Deník tramvajačky, dříve jako modelka zdobila přehlídková mola, teď ale zdobí řidicí kabinu tramvaje. Splnila si tak svůj dávný dětský sen, kdy se jako malá holčička toužila stát prezidentkou nebo řídit tramvaj. Deník tramvajačky je tak odlehčeným vyprávěním nejen z pražských kolejí.

6486f29877cc1obrazek.pngPoslední léto
Pokud se vám líbil například historický seriál Bridgertonovi, je velká pravděpodobnost, že se vám bude líbit román spisovatelky Karen Swan. Děj se odehrává na skotském souostroví a jeho hlavní hrdinkou je mladá žena Effie, jejíž cesty se protnou s mladým lordem Sholto.

6486f2dfe4f5eobrazek.pngMoje upřímná posedlost jménem anorexie
Poruchy příjmu potravy se v dnešní době týkají mnoha dívek, žen, ale také chlapců a mužů. Se svou osobní zkušeností se v knize svěřila Petra Lukešová. Popisuje, jak do anorexie spadla, jak byla závislá na hladovění, pokus o sebevraždu i svoji cestu za vyléčením.

6486f328705d7obrazek.pngZatmění
Co by to bylo za léto bez pokračování série o detektivovi Harrym Holleovi, jemuž vdechl život norský spisovatel Jo Nesbo. Zatmění je už třináctým dílem série a Harry Holle se v něm vrací do Los Angeles, aby se upil k smrti, ale vstupuje mu do toho vyšetřování vraždy dvou mladých žen.

Fota: Se souhlasem CBDB, Knihy Dobrovský, Albatros, Martinus, Kosmas, Databáze knih, Luxor, Megaknihy

Zdroje: CBDB, Knihy Dobrovský, Albatros, Martinus, Kosmas, Databáze knih, Luxor, Megaknihy

Čtěte také:

Reklama