Opravdové knižní lahůdky si pro měsíc květen připravilo nakladatelství MOBA. Vychází další kniha famózního švédského spisovatele Håkana Nessera Žena s mateřským znaménkem.Autor se dlouhou dobu živil jako učitel. Psát začal v roce 1988 a od té doby se mu podařilo získat mnohá světová ocenění.

Jeho knihy vycházejí ve 25 zemích. Håkan Nesser stvořil inspektora Barbarottiho a detektiva Van Veeterena, který bude řešit další případ. Dva brutálně zavraždění. Oba zasaženi čtyřmi výstřely – dvěma do břicha a dvěma do hrudi. Není pochyb o tom, že v obou případech jde o stejného pachatele. Ukáže se, že ti dva mrtví před třiceti lety společně prošli důstojnickými zkouškami v armádě. A také se objeví jedna krásná mladá žena. Van Veeterenovi postupně dochází, že v nebezpečí jsou i bývalí přátelé zabitých mužů. Dokáže však zabránit dalším vraždám? Žena s mateřským znaménkem vychází 12. května a do češtiny ji přeložil Čeněk Matocha (orig. název Kvinna med födelsemärk).

kniha

Pokračování loňského dětského podzimního bestselleru je další příběh Dannyho v knize Pomsta trapáků  od H. N. Kowitta. Děti určitě ohlídají termín pondělí 12. května, kdy se kniha dostane na pulty prodejen. A o čem bude? Dannymu se sice podařilo dostat své jméno ze seznamu trapáků, přesto stále patří mezi smolaře. Navíc se pořád objevují nějaké problémy – jako třeba Ty Randall, který je jedním slovem dokonalý: sympatický, svědomitý a všemi oblíbený. Prostě pravý opak Dannyho. Nechá se Danny zaslepit žárlivostí, nebo se pokusí napravit chyby dřív, než bude příliš pozdě? Dannyho deník je jedno velké dobrodružství a rozhodně se nejedná o nudné čtení. Trefné popisy všech svých průšvihů, přešlapů, ale i veselých příhod Danny doplňuje vtipnými obrázky a komentáři, takže se máte opravdu na co těšit! Z originálu Revenge of the Loser  přeložila Veronika Volhejnová.

Další pokračování erotického románu Kathryn Taylor Barvy lásky - Ztracená je připraveno na 15. května. Návštěva Říma? Pro mladou Britku Sophii Conroyovou je to něco výjimečného. Ale nikdy by nevěřila, co na ni v tomto věčném městě čeká. Setkání s hříšně atraktivním profesorem umění Matteem Bertanim jí naprosto změní život a odhalí nové dimenze rozkoše. Sophie se brzy beznadějně ztrácí ve svých pocitech – a ignoruje veškerá varování. I přes spalující vášeň, která se mezi nimi rozhořela, jí Matteo stále odolává. A Sophie si uvědomí, že jeho srdce nezíská zadarmo...Z originálu Colours of Love – Verloren přeložil Tomáš Butala.

knih

Literatura faktu přináší tentokrát známý český autor Vlastimil Vondruška. V knize Život ve staletích - 16. století popisuje, jak se proměnil život všech vrstev tehdejší společnosti v 16. století. Vychází z dostupných historických pramenů a spojením odborné erudice a svého vypravěčského umění vytvořil ojedinělé dílo, které všem zájemcům přehledně a současně zajímavě přiblíží jedno z nejvýznamnějších období českých dějin. Text opět doprovází řada fotografií, kreseb, plánků a ukázek z dobových pramenů.

Další květnové novinky nakladatelství MOBA:

Hana Marie Körnerová, Třetí přístav, román

Hana Prošková, Tajemství planet, 199. svazek v edici Původní česká detektivka

Zuzana Rampichová, Příliš vysoké podpatky, 200. svazek v edici Původní česká detektivka

Reklama