bo.jpg
Foto: Shutterstock

image.jpgRanhojička - Královna rebelů
Lynette Noniová
Fragment

Už deset let přežívá sedmnáctiletá ranhojička Kiva ve věznici Zalindov. Když přivezou těžce nemocnou královnu rebelů, dostane za úkol udržet ji naživu, aby mohla podstoupit trýznivou zkoušku čtyřmi elementy. Pak obdrží Kiva vzkaz od své rodiny: „Nenech ji zemřít. Už jdeme.“ Dívka si uvědomuje, že zkouška by královnu zabila, a tak se nabídne, že trest podstoupí místo ní. Má ale vůbec nějakou šanci? A jak se k její volbě postaví záhadný nový vězeň Jaren?

6214e9c85cc7cobrazek.jpgStaré odrůdy
Ewald Arenz
Host

Sally a Liss — dvě ženy, které by nemohly být rozdílnější. Sally má před maturitou, ale jediné, po čem touží, je klid. Klid od všech a ode všeho — od nevyžádaných rad, návrhů, svazujících pravidel a dotěrných dospělých… A tak se rozhodne utéct. Mlčenlivá Liss žije sama na statku mezi poli a vinicemi a stará se o rozlehlé hospodářství. 
Hned při prvním setkání Sally zjišťuje, že Liss je jiná než ostatní dospělí — do ničeho ji nenutí, nesoudí ji, neklade podezřívavé otázky. Liss nabídne Sally nocleh a jedna noc na statku se změní v pobyt na dobu neurčitou. Dívka pomáhá Liss s hospodářstvím a mezi starými hrušněmi a včelími úly objevuje kouzlo obyčejnosti. Její hostitelka však není zdaleka tak silná, jak se zdá, a možná to nakonec nebude Sally, kdo potřebuje zachránit. 

A101B0N0001259-velka.jpgTeribear, Tajemství modré krabice
Alena Mornštajnová
Albatros

Vyprávění, které pomáhá. Od jedné z nejoblíbenějších autorek současnosti.Teribear je méďa hrdina a také maskot Nadace Terezy Maxové už dlouhé roky, ale teprve nyní ožívá v příbězích Aleny Mornštajnové. Během svých napínavých dobrodružství navštíví zoologickou zahradu, les nebo třeba cirkus. S kým se při tom seznámí? A podaří se mu najít domov? Ilustrované vyprávění o přátelství, odvaze a odhodlání ukáže rodičům i dětem, že ke štěstí může dojít, doskákat nebo dojet na koloběžce úplně každý. Ať už je živý, nebo plyšový.

61f9181595011obrazek.jpgTichá smrt
Peter May
Host

Když se policistka Cristina Sánchez Pradellová vydá s kolegou do luxusní vily na andaluském pobřeží k údajnému vloupání, netuší, že se jí život co nevidět obrátí vzhůru nohama. Ve vile totiž dojde ke střetu, při němž uprchlý zločinec Jack Cleland nechtěně zastřelí svou přítelkyni. Cleland přísahá, že se Cristině pomstí. Středobodem jeho krutého plánu se stává Cristinina teta trpící Usherovým syndromem, vzácným onemocněním, jež ji připravilo o sluch i zrak. Na pomoc španělské policii je vyslán geniální, avšak svérázný detektiv původem z Glasgow John Mackenzie. Hrdou a nezávislou Španělku spolupráce s asociálním Skotem pochopitelně nijak nenadchne. Dokážou Clelanda dopadnout, než vrah řekne své poslední krvavé slovo? 

61f02617c4791image.jpgSex v Praze 2: O lásce a vášni v Srdci roz-korona-vířené Evropy
Jana Collins
48. Gam

Česká kontroverzní spisovatelka Jana Collins se pustila do tématu nouzového stavu a koronavirové krize. Sex v Praze 2 líčí osudy tří kamarádek, které se s krizí vyrovnávají po svém, ať už čelí vážným problémům, nebo si zpracovávají nejrůznější pocity ztrát, obav a nejistot. Autorce nechybí humor a i v krizové době vás kniha nabije optimismem. Nese poselství, že tvůrčí přístup k životu překoná každou krizi.

61f918ae4c785obrazek.jpgZa zavřenými dveřmi
B. A. Paris
Motto

Thriller, který ohromil svět, vás přinutí pozorněji sledovat dokonalé páry kolem vás. Dokonalé manželství, nebo dokonalá lež? Páry, jako jsou Jack a Grace, musíte obdivovat, ať chcete nebo ne. On dobře vypadá a umí vydělat peníze, ona je elegantní a šarmantní. Skoro je vám líto, že se s ní nemůžete spřátelit a poznat ji o trochu víc. Oni dva jsou totiž pořád spolu. Taková láska! Pak si ale uvědomíte, že Grace nikdy nezvedne telefon, že nepřijímá žádná pozvání, pokud není pozván i její manžel. A jejich ložnice má zamřížované okno!

61f91acddddfaobrazek.jpgČokoládový klub
Matthewsová Carole
Cosmopolis

Pro Lucy neexistuje nic, co by nevyléčila čokoláda, od zlomeného srdce až po bolest hlavy. Je to jediná věc, na kterou se může spolehnout. A není sama. Její přítelkyně Autumn, Nadia a Chantal sdílejí její vášeň a společně tvoří Čokoládový klub, který neváhá zasáhnout, když se v životě některé z nich objeví krize. A že jich je! To pak vždy vyhlásí čokoládovou pohotovost. Jejich záchranné akce jsou bláznivé a někdy hodně dobrodružné.

6214d3188a9acobrazek.jpgOheň na pláži
Chris Ould
Mystery Press

Když inspektor Jan Reyna v nečekaný okamžik narazí na novou stopu vedoucí k odhalení příčin matčiny sebevraždy, policista Hjalti Hentze zrovna řeší vraždu utajenou dlouhých čtyřicet let. Zdá se ale, že tyhle dva rozdílné případy mají mnoho společných prvků. A fakta, která vyplouvají na povrch, mají charakter hříchu nejtěžšího…
Kosterní pozůstatky mladé ženy a pornografický snímek zneužívané dívky vypovídají o jasné souvislosti. Bude ovšem skutečnost opravdu tak jednoduchá? Nebo toho v sedmdesátých letech jedna svobodomyslná komunita na Faerských ostrovech skrývala víc, než kdokoliv tušil?

Foto knih se svolením vydavatelství a nakladatelství: Mystery Press, Cosmopolis, Motto, 48. Gam, Host, Albatros, Fragment