Mlýny, doly, hutě, vodní díla, továrny a mosty. Myslíte si, že to nejsou vhodné výletní cíle? Potěšte svého technicky založeného miláčka, opak je totiž pravdou.

S vydáním knížky 100 technických a industriálních staveb Středočeského kraje se povedl báječný tah - populárně naučné texty, které čerpají z dlouholetého bádaní autorů z okruhu Národního památkového ústavu a Výzkumného centra průmyslového dědictví ČVUT, jsou doplněné dvěma stovkami vynikajících barevných snímků předního fotografa architektury Pavla Friče.

Knížka není jen průvodcem pro Středočechy, může být dobrým pomocníkem pro každého dobrého cestovatele odkudkoliv, protože mapuje celou historii manufakturní výroby, průmyslu, těžby, vodního hospodářství i dopravy na celém našem území.

Počtete si o stovce nejzajímavějších středočeský mlýnů, dolů, hutí, vodních a vodárenských děl, továren, manufaktur, mostů a železnic. A pak se za všemi industriálními stavbami můžete vypravit, budete vítáni. 

Máte ráda technické novinky? Co říkáte těm, které byly moderní před padesáti nebo sto lety? Máte ráda knížky, které jsou, tak říkajíc, naučnou literaturou?


 

 

 

 

 

Reklama