64dde0607484bobrazek.png
Foto: Shutterstock

Ostrov
Děj filmu se odehrává na jednom z thajských ostrovů, ale nenechte se zmást, jde o český film režiséra Rudolfa Havlíka. V hlavní roli se objevují Jana Plodková (Alice) a Jiří Langmajer (Richard) coby manželský pár, který vyrazil na nádhernou dovolenou do Thajska. Ve finále ale zažijí mnohem víc dobrodužství, než by sami čekali. Richard Alici oznámí, že má někoho jiného a že se chce rozvést. Pár se rozhodne předčasně opustit Asii a vrátit se domů. To se jim ale jen tak nepovede, nákladní letadlo totiž ztroskotá, oba přežijí a musí spolu začít spolupracovat, jinak to nebude fungovat. Najdou si k sobě cestu zpět a vrátí se domů?

Mimořádná událost
Následující dva filmy jsou z dílny režiséra Jiřího Havelky, takže pokud se vám bude líbit jeden, je velmi pravděpodobné, že se budete bavit i u toho druhého. Opět se jedná o český film z roku 2022, ve kterém si zahráli například Igor Chmela, Jenovéfa Boková nebo Jana Plodková. Pokud cestujete vlakem, možná se i uvidíte v některé z postav. Celý děj se v něm totiž odehrává. Někdo kouká z okna, někdo podřimuje, jiný si povídá. Nastane situace, kdy se něco porouchá a strojvedoucí zastavuje a vystupuje z vlaku, aby zjistil, co se stalo. Bohužel se vlak sám od sebe rozjede, cestující jásají, ale zjišťují, že vlak nepokračuje stejným směrem, ale jede zpět. Už nevědí, že strojvedoucí za vlakem utíká. Po chvíli cestující vymýšlí spekulace, co se mohlo stát a uvažují nad jednou teorií za druhou. Později dokonce přijdou na to, že vlak nikdo neřídí. 

Vlastníci
Jak už bylo zmíněno, i film Vlastníci má na svědomí režisér Jiří Havelka. Celý děj se odehrává v jedné místnosti domu, kde se scházejí majitelé a nájemníci bytů, aby absolvovali další (pro někoho) nudnou schůzi. Jak tomu tak bývá i v reálném životě, každý bod probírají hodinu, nemohou se domluvit a každý má na danou věc odlišný názor. Každý má totiž jiné představy a komunikace je tak velmi obtížná. Povede se dobrat ke zdárnému konci schůze a dosáhnout všeho, čeho každý z nich chce?

Žít, meditovat, milovat
Neodpustili bychom si, kdybychom do seznamu nezařadili také nějaký zahraniční film. Žít, meditovat, milovat je film z roku 2010 a stále se drží na vrcholu žebříčků oblíbenosti. V hlavní roli Julia Roberts, Liz, která se po rozvodu vydává na cestu kolem světa s cílem najít lepší já, zažít dobrodružství a odreagovat se. Ocitá se na třech místech – Itálii, Indie a Bali. Ve všech třech zemích potkává zajímavé lidi, atraktivní muže, ochutnává úžasnou gastronomii a hledá sama sebe.

Moje léto v Provence
Kdo by nechtěl zažít léto ve francouzském Provensálsku? Prohlédnete si olivové háje a budete přímo vtaženi do děje, který pojednává o dědečkovi a jeho vnoučatech, které si za ním přijeli užít léto a vypadá to, že na něj nikdy nezapomenou. Zajímavostí je, že nejmladší vnuk je hluchý a s tímto hendikepem se potýká i v reálném životě, takže se herci opravdu museli učit znakovou řeč.

Zdroj: ČSFD, kinobox, Netlix

Čtěte také

Reklama