Máme pro vás inspiraci, čím udělat radost budoucí mamince. Všichni totiž při nákupu myslí primárně na miminko, ale ani na těhotnou ženu by se nemělo zapomínat. Nesmí si připadat jako na druhé koleji. Zažívá totiž hormonální horskou dráhu a vy jí přeci určitě nechcete přitížit.

Láhev vína

Vyděsil vás titulek? Není důvod k obavám. Těhotné ženy mají sice pití alkoholu zakázané, protože by mohlo dojít k poškození plodu, ale pokud si před otěhotněním rády daly skleničku, dobrou náhradou pro ně může být nealkoholické víno. Vzniká tak, že se z klasického tichého vína odstraní alkohol ve vakuové komoře.


Foto: Carl Jung

Multifunkční hrnec

Možná, že se nastávající matka nebude při předání tohoto dárku tvářit moc nadšeně, ale věřte, že ho po narození dítěte ocení. Na složité vyváření většinou není čas, a proto je multifunkční hrnec dobrým pomocníkem do domácnosti pro ty, kteří nemohou nebo nechtějí trávit dlouhé hodiny u plotny. Možnost vařit v páře se hodí také pro přípravu dětských příkrmů.

Květinové předplatné

Ke konci těhotenství a záhy po porodu tráví žena většinu času doma. Po nějaké době už je to pořádná otrava. Zpestřit nudné dny jí můžete pomocí květinového předplatného. Zvolit lze různě dlouhou dobu trvání, čtyři nebo třeba dvanáct týdnů. Každý týden se tak ve váze bude vyjímat jiná květina, kterou doručí kurýr.

Vonná svíčka

Vonná svíčka má své využití před porodem i po něm. Dokáže uklidnit psychiku a také krásně provonět dům či byt. Žena to ocení zejména k tomu, aby překryla zápach plenek, který se po narození miminka začne šířit domácností. Ovšem nesmí se to přehánět, miminku by mohly vonné svíčky vadit.

Péče proti padání vlasů

Padání vlasů je jedním z častých problémů, který postihuje ženy po porodu. Jde o důsledek vychýlených hormonů a jejich návratu do normálu. Aby žena nemusela panikařit, vyzbrojte ji už předem, a to vlasovou péčí proti padání vlasů.


Foto: Notino

Kytice z ovoce

Pro těhotnou ženu je zdravá životospráva velice důležitá. Jídelníček totiž ovlivňuje to, jak bude miminko prospívat a zda nebude mít po narození nějaké zdravotní problémy či vady. Mimo jiné je potřeba dbát na přísun vitaminů. Zajistí ho například nápaditá kytice z ovoce. Dá se objednat, popřípadě ji můžete vyrobit i sami doma.

Motherbox

Zajímavým nápadem je také Motherbox. V boxíku najde nastávající maminka dárky pro sebe i pro miminko, například hračku, deníček nebo tělovou péči. Nákupem navíc přispějete maminkám na mateřské, které obsah Motherboxu ručně vyrábějí a šijí v rámci projektu Mother’s work.


Foto: Motherbox

Těhotenský polštář

V těhotenství by měla žena hodně odpočívat. Jenže s rostoucím bříškem je stále obtížnější a obtížnější najít vleže tu správnou polohu. Usnadní to těhotenský polštář, který poskytuje oporu celému tělu.


Foto: Motherhood

Zlatý nebo stříbrný dudlík

Abychom miminka přeci jen neodstavili úplně na druhou kolej. Máme tu i něco pro ně. Ale když už dudlík, tak jedině zlatý nebo stříbrný. Se stylovým doplňkem mimčo doslova zazáří. 


Foto: Bjällra

Foto: Shutterstock

Přečtěte si také:

Reklama