Společnost Lancôme si jako jeden z prvních kosmetických domů vypěstoval vlastní odrůdu růže: růži Lancôme. Tato růže byla vybrána z nespočtu ostatních odrůd pro její krásu a houževnatou povahu. Ukázalo se, že výtažky z květů růže Lancôme mají hloubkový regenerační efekt na pokožku. Nyní tuto unikátní ingredienci najdete i v novince Absolue Soft Cream. (dostupné v Lancome Beauty Institute)

roses.jpg

Provence skrývá mnoho tajemství a legend, o kterých nemají turisté ani tušení. Dcery hraběte z Forcalquier byly stejně krásné jako růže, které opatrovaly – růže z Grasse, bulharská růže, marocká růže a turecká růže. Každá z dcer se vdala za krále, a tak se z Marguerite, Eléonore, Sancie a Béatrix staly čtyři královny z Forcalquier. Vůně jejich oblíbených růží byly inspirací pro parfemovanou řadu Růže, poskytující každé ženě jemné a doplňující se vůně. (L´Occitane)

5c6185c76e311obrazek.png

Dopřejte své pleti jedinečný omlazující a hydratační koktejl z růžové vody a růžového oleje, vřídelní soli, rostlinných olejů a dalších cenných přírodních ingrediencí s pečující pleťovou kosmetikou Růže & Vřídelní sůl. Růže se vyznačuje výjimečnými regeneračními, omlazujícími, hydratačními a hojivými účinky. Napomáhá proti předčasnému stárnutí pokožky, obnovuje její pružnost, zmírňuje dopady slunečního záření a předchází ztrátě vody z pokožky. Vřídelní sůl z karlovarských minerálních pramenů dodá pokožce důležité minerály. Kosmetika je vhodná pro všechny druhy pleti a je doprovázena jemnou vůní šípkové růže. (Manufaktura)

5c618a304fca5obrazek.png

Dámská parfémovaná voda Nina Ricci L’Extase Caresse de Roses, jež byla uvedena na trh v roce 2016,  má smyslné květinovo-orientální aroma. Tvůrce vůně se inspiroval krásou nahého ženského těla, z něhož sálá erotický náboj. Osvoboďte svou fantazii od konvencí a podlehněte vábivému pokušení. Hedvábná vůně se otevírá libými tóny fialky a pivoňky, které se prolínají s akordy bulharské a turecké růže. (Douglas)

5c62b7e37ba73obrazek.png

Po růžích může vonět i svíčka, například WoodWick Rose, která hoří 30-40 hodin. Díky jedinečnému knotu HEARTHWICK® FLAME přináší tento typ svíčky zážitek dokonalého pohodlí u hořícího krbu. Jemný zvuk praskání a dlouhý tančící plamen  vytváří neopakovatelnou atmosféru.  Není to jen svíčka, je to zážitek - protože domov je tam, kde hoří oheň. (Svicky.cz)

5c62b990af8c0obrazek.png

Růžová voda je cenným prostředkem, pro dočištění, tonizaci i fixaci make-upu i v horkých letních dnech. Vyrovnává pH, hydratuje a zpevňuje pleť. Omezuje vznik vrásek. Působí protizánětlivě a hojivě. Pomáhá při akné, po slunění, holení nebo jakémkoliv podráždění pokožky. Účinně pomáhá jako obklad na oteklé, unavené nebo podrážděné oči. Urychluje hojení drobných ranek. Voda je určena pro velmi citlivou pokožku dětí či alergicky reagující pleť. Používá se také při nervovém vypětí, při nespavosti, při bolestech hlavy a velmi příznivě ovlivňuje psychiku ženy, zejména v klimakteriu. (Vivaco)

5c62cfd72c34dobrazek.png

Jahody, růže a bílá čokoláda. Překrásná na pohled, letně svěží na jazyku. Tyto čokolády si nejlépe vychutnáte lehce chlazené. (Le Chocolat)

Revitalizační zelený čaj se sladkými lístky růže. Zelený čaj pomáhá očistit vaše tělo a mysl a je přirozeným zdrojem antioxidantů. (Rituals)
5c62d19f3a3adobrazek.png

Sladká jemná vůně s indickou růží a mandlovým olejem. (Rituals)

5c62d3d94c95dobrazek.png

Foto: archiv firem

Reklama