Těžká noc? Probudit se s oteklými víčky a červeným bělmem je pořádné peklo. Navíc, když máte ráno schůzku nebo jdete do práce. Chcete vědět jak už za pár minut vypadat skvěle? Čtěte dál!

Zvlhčující kapky OCUTEIN® SENSITIVE

Čím více si unavené oči mnete a namáháte, stávají se zarudlejší, podrážděnější a citlivější. To se netýká jen probdělé noci, ale také běžného pracovního dne, kdy jsou oči namáhané zíráním do monitoru, suchým vzduchem z topení, prašným prostředím, kouřem z cigaret, klimatizací... To vše narušuje kvalitu slzného filmu.  Jak tedy vypadá první pomoc pro zarudlé a oteklé oči? Máte ji hned po ruce!

Smetana
Namočte kosmetické tampony do studené smetany. Poté je vyjměte a přiložte na oči po dobu nejméně 6 minut. Zakloňte hlavu a jen si pár minut užívejte onoho chladivého doteku a čiročiré úlevy. Po odejmutí tamponů by měla být pleť hladká, jemná a zklidněná. Ještě lehce opláchněte studenou vodou a hotovo! Oteklá víčka jsou tatam!

Oční kapky
Mnohem pohodlnější a také účinnější řešení je za pár korun k dostání v každé lékárně. Okamžitou pomoc pro podrážděné, unavené a červené oči vám zajistí zvlhčující oční kapky, které oční rohovku lubrikují a hydratují. Pokud vám kapky napoprvé nesednou, nevzdávejte to a zkoušejte dál. Každému sedí něco jiného. Na trhu je naštěstí velké množství variant, takže každý si určitě najde tu svou.

Speciálně pro citlivé oči jsou vhodné oční kapky OCUTEIN® SENSITIVE, které jsou na bázi lidských slz. Díky tomu jsou nejenom funkční, ale i velmi dobře snášené. Byly dokonce vyvinuty pro celodenní nošení kontaktních čoček bez vysychání, mlžení či řezání v očích.

„Tyto kapky jsou výjimečné tím, že jako jeden z mála zdravotnických prostředků používají dvojkombinaci lubrikačních a hydratačních látek. Výrazně se tím snižuje dráždivost oka, kapky se pomaleji vyplavují z očního prostředí a prodlužuje se jejich účinnost,“ doporučuje OCUTEIN® SENSITIVE doktorka farmacie Barbora Růžková. Krom toho, že vám už po první kapce přinesou neskonalou úlevu, udržují také ideální pH, omezují otok a začervenání oka a působí antisepticky.

Zvlhčující kapky OCUTEIN® SENSITIVE

Zvlhčující kapky OCUTEIN® SENSITIVE poskytují okamžitou a dlouhodobou úlevu pro podrážděné, unavené a červené oči, běžná cena 99 Kč.

Obklady
Vyzkoušet můžete také obklady z vychladnutých čajových sáčků, heřmánku nebo světlíku lékařského. Nejprve si ale tyto obklady vyzkoušejte na jiné oblasti pokožky, mohlo by dojít k podráždění vysoce citlivé kůže kolem očí. Navíc, pokud už sáhnete po bylinných obkladech, měli byste je opakovat několikrát za den a použít vždy nové sáčky. Vyzkoušet můžete také vyluhované sáčky zeleného čaje, které na nějakou dobu uložíte do mrazničky.

Zvlhčující kapky OCUTEIN® SENSITIVE

Dopřejte svým očím úlevu, když volají o pomoc!

Reklama