Foto: Shutterstock

Sestavte si sadu pro přežití v zimě
Během zimních měsíců si nechte ve vozidle několik litrů vody a nějaké jídlo. To jsou rady, které se dočtete i v příručce kurzu zimního přežití od amerických mariňáků. Také si v autě nechtě nějaké zápalky nebo zapalovač pro případ, že byste chtěly zapálit oheň a vozte s sebou kovovou nádobu na vaření. Součástí vaší zimní sady pro přežití by měly být také přikrývky, páska, nůž, lékárnička a kompas.


Foto: Shutterstock

Rozmrazte zmrazené zámky dezinfekcí
Když je obzvláště zima, mohou se vám zamrznout zámky. Určitě teď ale máte všichni po ruce dezinfekční prostředek, který kromě jiného dokáže rozehřát zamrzlé zámky. Alkohol v gelu působí jako přírodní odmrazovač.


Foto: Shutterstock

Nenechte si zničit boty
Pokud posypová sůl zanechá na vašich botách bílé fleky, očistěte je směsí octa a vody ve stejném poměru. Hadr namočte do roztoku, umyjte boty a poté je otřete suchým ručníkem.

Noste s sebou náhradní ponožky
Zima je opravdu neúprosná a občas se stane, že teploty úplně neodhadneme. V takovém případě raději vždy noste v kabelce teplé ponožky. Nastydnutí od nohou je jedno z nejčastějších.

Multifunkční koberečky
Zapadly jste a nemůžete vyjet? V takovém případě se vám budou hodit koberečky z auta. Ty dejte pod kola v místě, kde se protáčí a vyjdete raz dva. Jasně, sice je nevrátíte na místo v původním stavu, ale vždy si můžete za pár korun koupit nové.

Do mokrých bot noviny
Když přijdete z venku, nedávejte boty hned k topení. Nejprve z nich vyndejte vložky a dovnitř vložte několik zmačkaných novinových listů. Pokud se po pár hodinách hodně nasáknou, znovu je vyměňte.

Přivažte na lopatu provázek
Když odhazujete sníh, namáháte při tom hodně spodní část zad. Inspirujte se videem, kde si pán na lopatu připevní provázek. Řešení umožňuje zůstat ve vzpřímené pozici a usnadňuje manévrování s lopatou.

Na špínu s DIY rohožkou
Nekonečné bláto, které v chodbě neustále přibývá, můžete vyřešit jednou pro vždy. Zkuste si vyrobit hezky vypadající vaničku na boty, která bude i ozdobou interiéru.

Reklama