5b5055130fc13obrazek.png

  • Pozorovací hry

Vyrazte na výlet a vsaďte na pozorovací hry. Ty jsou ověřenou klasikou. Připravte dětem předem kartičku se seznamem, čeho si mají po cestě všímat. Mohou to být značky aut, jejich barvy, různé druhy obchodů, stromů, zvířat, možností je spousta. Položky ať si postupně odškrtávají a za každý předem určený počet „úlovků“ jim nachystejte odměnu, nějakou sladkost či malou hračku. Zahrňte i bonusové položky, například za vzácnější druh zvířete nebo značky auta dětem připadne odměna navíc.

  • Kvízy

Rozvíjet své vědomosti mohou děti i během času, který netráví ve škole. Musí je to však bavit. Došly vám témata či otázky, kterými svým dětem rozšiřujete obzory? Pomozte si mini kvízy, které se vejdou i do plážové tašky. Ve volných chvílích pak můžete zábavně soutěžit ve znalostech z různých okruhů. A možná se i vy sami přiučíte zajímavosti z historie, zeměpisu, vědy a techniky nebo třeba kultury. Otázky jsou často spojeny s Českou republikou nebo Evropou.

5b4dddd7466daobrazek.png
Dětské hry Alexander

  • Deskové hry

Pamatujete také na časy, kdy jste se poprvé pokoušeli porazit svého protivníka v šachách nebo v dámě? Tyto nejznámější deskové hry dnes snadno seženete v cestovním balení a lze je tak vzít s sebou kamkoliv. Dámu mohou hrát děti již od 5 let, začnou tak trénovat své strategické myšlení. Do Čech se hra dostala z Francie již za doby Habsburků. Dáma je dnes považována za nejrozšířenější deskovou hru na planetě, pokud se ji děti naučí už teď, budou mít v rukávě další „společnou řeč“ s okolním světem.

  • Pexeso

Pokud si chcete opravdu odpočinout, není příjemnější hry než pexeso. Hrát ho může kdokoliv, záleží pouze na jeho postřehu a paměti. Ideální počet hráčů je 2 – 6. Klasické pexeso obsahuje 64 karet, které tvoří dvojice. Navíc existuje nespočet typů obrázků. Vyberte ty, ke kterým mají vaše děti nejblíže, jejich nadšení pro hru pak bude mnohem intenzivnější.

  • Kreativní zábava

Rozvíjejte dětem jejich manuální schopnosti. Na internetu existuje nespočet videí, jak můžete děti zabavit. Takové pletení náramku přátelství bude holčičky určitě bavit. Mladé slečny a pány, kteří jsou v kolektivu rádi IN, jistě zaujmou návody, jak si stylově zavázat tkaničky u bot. Vyzkoušet můžete i náročnější origami, kterými si děti následně mohou vyzdobit pokoj. 

Uložit

Uložit

Reklama