Léto bude brzy v plném proudu a s ním i sezóna zahradních party. Ty jsou neodmyslitelně spjaté s dobrým jídlem, pitím, veselím a milou společností. Pokud chcete uspořádat nezapomenutelný zahradní večírek s pohoštěním z grilu, inspirujte se našimi tipy. Zábava a zážitky pro hosty jsou zaručeny. Nechte pracovat mozkové závity a buďte kreativní!

shutterstock

Tematická party

  • Nezůstaňte pouze u dobrého jídla, pití a volné zábavy, ale plánované sešlosti vymyslete téma, které vám je blízké. S dostatečným předstihem hosty vybavte instrukcemi, v čem mají přijít vystrojení, a samy si jako hostitel dejte tu práci, že připravíte tematické dekorace, prostírání i občerstvení. Party ve stylu Divokého západu, havajská, retro, hollywoodská, filmová… fantazii se meze nekladou a je to jen na vás, co si pro hosty připravíte.

Dobrá organizace je základ

  • Pokud se rozhodnete uspořádat zahradní slavnost pro přátele, vše si dobře zorganizujte. Nejméně dva týdny dopředu stanovte počet hostů. Obešlete je pozvánkami například formou události na Facebooku a vyberte menu i s podávanými nápoji. Vyzkoušejte funkčnost grilu, očistěte jej a nakupte dostatečné množství paliva. Týden před samotnou party zajistěte dostatečný počet talířů, příborů a ubrousků. Nezapomeňte také na dekorace a příjemnou hudbu jako kulisu. Den či dva předem na zahradě postavte přístřešek, který hosty ochrání před případnou nepřízní počasí. Zatímco lahve s pitím můžeme pořídit dopředu, potraviny jako maso, uzeniny, sýry a pečivo se vyplatí nakoupit čerstvé těsně před akcí. Libovolné dipy, omáčky a ochucená másla připravte večer před party a dejte je na noc uležet do lednice.

shutterstock.com

Den D

  • Pár hodin před příchodem prvních hostů začněte s výzdobou místa. Rozestavte skládací zahradní nábytek, zajistěte dostatek míst a můžete zařídit i chill out zónu s relaxačními vaky. Myslete také na dekorace, které budou po setmění velmi efektní a pomohou vytvořit příjemnou atmosféru. Použijte lampionky, osvětlovací řetězy, nafukovací balonky, papírové stuhy a girlandy a v případě tematické party nezapomeňte ani na dekorativní předměty. Nastříhejte si hliníkovou folii a připravte si k ruce grilovací nářadí.

Pro hosty výslužka

  • Pozvaní jistě ocení, když každého při odchodu vybavíte výslužkou s dobrotami. Dejte si tu práci a výslužku přichystejte do stylových gastro krabiček. Pokud bude téma vaší party specifické, můžete si krabičky nechat graficky potisknout vlastním motivem či fotografií v digitální kvalitě. Více informací naleznete na www.paketo.cz. Tisknout je možné už od malého počtu kusů na všechny druhy vlnitých lepenek, hladké lepenky i na grafické papíry. 

shutterstock.com
Foto: Shutterstock.com

Reklama