Všude vlhko, pára, orosené zrcadlo. Pustíte větrák, ale přece nemůžete čekat, na to nemáte čas. Vysprchujete se a do ovzduší přidáte další vlhkost, která z vaší koupelny vytvoří ideální místo pro plísně.

Nadměrná vlhkost je ideální živnou půdou pro rozvoj plísní. Není pak divu, že v rohu sprchového koutu, okolo vany, nebo mezi dlaždicemi naleznete zašedlá či dokonce začernalá místa plná plísní. Koupelna by ale mělo být jedno z nejčistších míst v našem bytě či domě. Jak si s tímto problémem poradit?

Plísně jsou organismy, které se vyskytují všude okolo nás. Jen tak si létají vzduchem ve formě spor. Vyvíjet se a růst ovšem začínají až v momentě, kdy mají ideální podmínky k životu. To znamená, když mají dostatek vlhkosti. Z toho plyne, že nadměrná vlhkost je příčinou rozvoje plísní, které mohou ohrožovat zdraví nás i naší rodiny.

Jak vyhrát nad nadměrnou vlhkostí v koupelně?

  1. Koupelna je místo, kde sprchováním, koupáním, či praním vytváříme více jednorázové nadměrné vlhkosti, proto je důležité se jí co nejrychleji zbavit. Větrejte. Rychlým větráním se vlhkost vyrovná. Ti šťastnější, kteří mají okno do koupelny mohou větrat i oknem. Funguje otevření oken a vytvoření průvanu.  Jen berte v úvahu, že vlhkost může ovlivnit i počasí, jestliže venku prší, je vlhko a jsou mlhy, pak si ji tímto způsobem vlastně pozvete domů.
  2. Dalším způsobem je použití pohlcovače vlhkosti.


Novinka Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360o KOUPELNA je pohlcovačem nové generace. Jeho design je vytvořen speciálně pro absorpci většího množství nárazové vlhkosti, která se tvoří v koupelně.

Unikátní design je koncipován tak, aby zajistil maximální výkon systému. Široké otvory ve speciálním tvaru a sklonu ve vrchní části zvyšují výkon nasávání vlhkosti a přivádějí ji k absorpčním krystalům tablety, které ji přeměňují v kapalinu a hromadí ji ve spodní části. Odtud je pak velmi snadné ji vylít, například do toalety.

Koupelnový systém AERO 360° pracuje s jedinečnou náplní AERO 360°, která se v koupelně s rozlohou 10 m2 (v závislosti na intenzitě vlhkosti) spotřebuje přibližně za 2 měsíce. Jeho moderní čistý design se hodí téměř kamkoliv a bude hezkým doplňkem v každé koupelně.

Koupit můžete ZDE:

Podívejte se na video

Jak Ceresit Koupelna funguje?

  1. Speciální design umožňuje pohlcení nadměrné vlhkosti celou plochou vrchní části přístroje.
  2. Ultra absorpční krystaly zaručují maximální absorpci vlhkosti z okolí a skrz tabletu, navíc absorbují zápachy ze vzduchu.
  3. Vlhkost z ovzduší se po absorpci přeměňuje na slaný roztok, který se shromažďuje v zásobníku ve spodní části pohlcovače.

Jímáním vlhkosti se tableta postupně rozpouští. Následně ji můžete nahradit novou. Tableta vydrží cca 2 měsíce (podle velikosti místnosti a míry vlhkosti). Náhradní tablety se prodávají samostatně a je možné si vybrat z tablet s vůní – relaxační levandule nebo vůně ovoce plné energie.

Více informací naleznete na www.stop-vlhkosti.cz
 

Reklama