S přibývajícím věkem se nám může zdát, že je učení stále obtížnější a pomalejší. Není se však čeho obávat. Jak na to, aby bylo vaše studium co nejefektivnější?

Individuální přístup

učení

Věk není překážkou ve vzdělávání, jen je vždy třeba myslet na to, aby byly metody výuky přizpůsobeny konkrétní věkové skupině. U dětí funguje pestrost aktivit, neboť se učí hrou. U dospělých se nabízí obrat k filmům či literatuře. Možností, jak se obklopit jazykem, existuje celá řada. Vždy je však důležité, aby vás učení bavilo, protože jakmile do studia zapojíte emoce, paměť bude fungovat lépe.

Proces vzdělávání ovlivňuje to, jak jste zvyklí se v daném věku učit, zpracovávat informace a jednotlivé věci si pamatovat. Vše lze ale natrénovat. Obzvlášť pokud máte k dispozici zkušeného lektora, který vás dokáže do procesu učení navést a pomocí nejrůznějších strategií vám osvojování informací usnadnit.

Jazykové kurzy

Ne každý si je schopen udělat po práci čas a poctivě se doma každodenně učit, a tak se nabízí výpomoc vzdělávacích institucí. Lektoři poradí s vhodnými učebními metodami a zodpoví všechny dotazy. Jak často ale na kurz chodit či jak poznat kvalitní školu? Pokud se každý den učíte alespoň 15 minut, pak postačí docházet na kurz jednou týdně. Pokud však vaše domácí příprava selhává, je lepší docházet 2x týdně na 60 až 90 minut - podle toho, zda jde o individuální nebo skupinovou výuku. Při výběru školy se vyplatí prohlédnout si její klientské prostředí i učebny, pročíst si její historii či se seznámit s lidmi, kteří jazykové vzdělávání plánují a realizují - jak s lidmi z kanceláře, tak se samotnými lektory. Většina kvalitních škol zdarma nabízí ukázkové hodiny, na nichž si můžete sami udělat obrázek, zda by vám daný způsob výuky odpovídal.

učení

Pobyt v zahraničí

Děti už máte odrostlé a toužíte po zasloužené dovolené? Zkuste ji spojit s jazykovým pobytem. Pokud si například chcete jazyk osvěžit před nástupem do nové práce, tak postačí čtrnáctidenní pobyt. Během něj se rozmluvíte a upevníte své znalosti. V případě úplných začátečníků, nebo těch, kdo chtějí jazykovou úroveň zdokonalit více, se potom nabízí dvou až tříměsíční kurzy, prostřednictvím nichž je možné dosáhnout markantnějších pokroků. A pokud se na takové dobrodružství necítíte či vám připadá moc drahé, můžete využít nového trendu - zážitkových kurzů, jež probíhají po České republice.

učení

Více se dozvíte na:

http://www.skrivanek.cz/cz/

http://effecto.skrivanek.cz/

Reklama