Co si žádá pokožka?

5bbfae7b82ea5image.jpg

  • Na podzim trpí i naše pokožka. Abychom ji ochránily před chladným počasím, neměly bychom zapomínat na hydratační krémy. Kůže také ocení dostatek zinku a vitaminy A, B2, B3, B6, B7, C, D a E. Zkusit můžeme i potravinové doplňky určené přímo pro výživu kůže. Zabráníme tím zbytečnému popraskání a vysušování pokožky.

Příprava organismu

  • Na změnu počasí se můžete připravit i postupným otužováním, které tělu pomůže v několika ohledech. Zkuste si ráno dát rychlou studenou sprchu. Mnohem rychleji si zvyknete na studené počasí a váš organismus bude posílený i vůči nemocem. Párkrát do měsíce můžete navíc navštívit saunu. Změna teplot i odplavení oxidantů z vašeho těla vás udrží čilými po celý podzim.

Ve zdravém těle zdravý duch

  • Lidské tělo potřebuje také dostatečný pohyb. Hýbejte se i na podzim. Nejenže budete výkonnější, ale čerstvý vzduch má blahodárný vliv na  organismus. Pokud nestíháte například chodit běhat nebo vám počasí příliš nepřeje, vyměňte jízdu autem za kolo či podzimní procházku.

Potraviny pro lepší imunitu

image.jpgZdroj: Česká asociace pro speciální potraviny.

  • Imunitní systém potřebuje dostatečný přísun antioxidantů, především vitaminů E a C. Nezapomeňte konzumovat alespoň 500 g sezonní čerstvé zeleniny a ovoce denně, které vám přísun vitaminů a antioxidantů pokryjí. Skvěle vám v tomto ohledu poslouží například citrony, cibule, česnek či kysané zelí. Také výtažky z hlívy ústřičné, které můžete najít v některých doplňcích stravy, jsou výborným pomocníkem v chladném období.
A samozřejmě nezapomínáme na kvalitní odpočinek a spánek, který naše tělo posílí ze všeho nejvíce.