shutterstock-1906934800.jpg

Foto: Shutterstock

1. Co je „tiché víno“?

Možná už vás někdy znejistěl dotaz someliéra, zda si dáte víno šumivé či tiché. Jak se ale v těchto pojmech vyznat? „Název tichá vína se používá nejčastěji při soutěžích nebo výstavách vína. Vína máme šumivá či perlivá a vína, která nešumí, tedy tichá. Oproti těm perlivým nebo šumivým neobsahují bublinky. Nepatrné množství bublinek pak mohou obsahovat vína mladá,“ popisuje someliér Petr Hubený.

2. Jak správně uchopit sklenici s vínem?

Pozvednout sklenici s vínem zvládne asi každý z nás, ale jak ji uchopit správně a reprezentativně, tak jak praví etiketa? „Sklenici bychom měli držet vždy za stopku kvůli udržení správné teploty, která je pro dané víno stěžejní. Pokud byste sklenici drželi v její horní části, víno by se mohlo zbytečně zahřívat, čímž by se mohla ohrozit jeho chuť a kvalita,“ vysvětluje someliér. Druhým důvodem jsou nechtěné otisky a šmouhy. „Pokud držíte sklenici za její tělo, může to na ní zanechat otisky prstů, což působí velmi nespolečensky,“ doplňuje.

3. Jak vybrat tu správnou sklenici na víno?

Buďme upřímní, kdo doma někdy nepil víno ze skleničky na vodu nebo třeba z pohárku na aperitiv? Volba sklenice je ale důležitá pro opravdový prožitek z kombinace chutí a vůní. „Bílé víno podáváme nejlépe ve sklenici, která má tělo ve tvaru otevřeného tulipánu, jedná se o užší a protáhlejší tvar. Tuto sklenici můžete také použít na víno růžové. U červeného vína volíme sklenici o dost objemnější, která má široké hrdlo. Sklenici naplňujeme zhruba do jedné třetiny její velikosti, abychom s vínem mohli dobře zakroužit,“ říká k rozdílu someliér. Vína šumivá a dezertní se podle someliéra pijí ze sklenic nazývaných flétny a píšťaly.

FotoJeet.jpg

Tesco Finest Ryzlink vlašský, Tesco, 159 Kč / Víno Mikulov Sommelier Club Cabernet Sauvignon, Osobní vinotéka, 119 Kč /
Habánské sklepy Chardonnay, Osobní vinotéka, 109 Kč / 1951 Chianti Riserva Ruffino, Víno z archivu, 8500 Kč

Věděli jste, že existuje fobie, kvůli které budete mít strach z vína?

Ano, tato nemoc se jmenuje oenofobie. Pro milovníky dobrého vína zajisté noční můra, pro některé bohužel dennodenní realita. Lidé s takovou fobií víno bohužel nikdy neochutnají, dokonce je to pro ně ta nejhorší představa.

Znáte historii „ťukání si“ sklenicí při přípitku?

Asi každý z nás už zažil slavnostní přípitek vínem, při kterém jste si ťukli sklenicí, navázali oční kontakt a něco si popřáli. Historie přípitku sahá až do období starého Říma, kdy se ťukalo sklenicí tak silně, že se část obsahu přelila do druhé sklenice. Tento akt se považoval za symbol důvěry, že jste do své sklenice nepřimíchali jed. V dnešní době už je otrava jedem velmi nepravděpodobná a z přípitku se stala spíše hezká tradice spojená s oslavami a s přáním dobrého zdraví.

wine.jpg

Foto: Shutterstock

Foto: Se souhlasem Tesco, Habánské sklepy, Osobní vinotéka, Víno z archivu
Zdroje: Someliér Petr Hubený, tiskové materiály Tesco