6082922ba9d09blobid0.jpg
Foto: Shutterstock

Vejce si nejprve vyklepněte do misky. Jedině tak se všechna dostanou ve stejnou dobu na rozehřátou pánvičku. Když je budete klepat postupně do pánvičky, tak u posledního vejce budou už ta první hotová. 

Teď si můžete vybrat, jestli vajíčka prošleháte v misce, nejlépe vidličkou nebo metličkou. Nebo je můžete nechat vcelku, po vlití na pánvičku je chvilku nechejte vcelku a až poté pomalu rozbíjejte žloutky. Takováto vajíčka budou mít ve výsledku na talíři výrazněji rozdělený žloutek a bílek. Záleží na vás, co máte raději.

Na pánvičce si rozehřejte tuk. Ten podle vaší chutí, ale nejlepší je rozhodně kus másla nebo kvalitní olivový olej. Někdo má rád vajíčka na sádle a zajímavá obměna jsou vajíčka s vepřovými škvarky, které nejprve rozehřejte v pánvi a pustí část tuku. Stejně tak, když se rozhodnete připravit vajíčka se slaninou, tak na pánev dáte nejdříve kostičky slaniny a cibuli. Slanina pustí tuk a na něm se osmahne cibule i vajíčka. Chuťově budou zase jiná, než vajíčka na másle.

V případě, že použijete máslo, nešetřete. Vajíčka na másle mají specifickou vůni a máslo jim dodá příjemnou jemnost. 

IMG_20210318_160027.jpg (163 KB)
Foto: Alena Kolaříková

Hlavní tajemství krémových míchaných vajíček

Je to čas. Míchaná vajíčka musíte připravovat opravdu pomalu. Poté, co rozehřejte pánev a vlijete na ni vajíčka z misky, tak ztlumíte teplotu zhruba na třetinu výkonu. Pokud máte plotnu, která zůstává delší dobu teplá, klidně ji zhruba po deseti sekundách, patnácti sekundách úplně vypněte a pracujte se zbytkovým teplem. Vajíčka míchejte a na talíř přendejte dostatečně včas, aby nebyly suché a hrudkovité.

Cibule ano nebo ne?

Tady mají oba dva způsoby přípravy své fanoušky. Někdo si cibuli v míchaných vajíčkách vůbec nedokáže představit. Jiný to má zase naopak. Nedá se říct, co je správně. Záleží na vaší chuti. Nejlépe chutnají vajíčka se šalotkou nebo jemnou jarní cibulkou. Z jarní cibulky pak můžete použít i zelené konce, které nakrájíte najemno a posypete jimi vajíčka.

Mléko, smetana?

Tyhle přísady do míchaných vajíček nepatří. Někdo je přidává právě proto, aby měla vajíčka krémovou a „tekutější“ konzistenci. Toho ale docílíte hlavně tím, že vajíčka nepřepečete a sundáte z plotny v ten pravý čas. 

Dochucení

Není potřeba příliš kombinovat. Sůl a pepř. To je jediné, co vajíčka potřebují. Solte vajíčka až před posledním promícháním, až je sundáte z plotny. Pepř doporučujeme až na talíři. 

Posypejte...

IMG_20210318_160147.jpg (205 KB)
Foto: Alena Kolaříková

Míchaná vajíčka můžete ještě doladit posypáním pažitkou, petrželkou, jarními bylinkami jako je popenec nebo najemno nasekané lístky pampelišky. Výborně chutnají vajíčka s kopečkem crème fraîche a posypaná nastrouhaným parmezánem. Úplná pecka jsou míchaná vajíčka s několika plátky lanýžů, zakápnutá lanýžovým olejem.

Jak je podávat

Hotová míchaná vajíčka se nejčastěji podávají na talíři, s kouskem pečiva. Někdo si je dá rád přímo na připravený plátek chleba. Méně tradiční, ale stejně výborná, jsou míchaná vajíčka ve snídaňovém burgeru nebo zamotaná v nahřáté tortille, spolu se zeleninou.

Míchaná vajíčka se šunkou v tortille

tortilla2.jpg (98 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Ochutnali jsme za vás: pštrosí vejce

pstrosi_vejce_prvni.jpg (46 KB)

Foto: archiv redakce

Rychlý obědový sendvič

33.jpg (160 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Reklama