60c75ac65971acl.jpg
Foto: Shutterstock

Z hlediska zdraví není úplně nejvhodnější se při vysokých teplotách prolévat extrémně studeným pitím. Pro tělo je to totiž šok a zejména kardiakům to příliš nesvědčí. Ovšem kdo by jednou za čas odolal orosené sklenici?

Mokrá papírová utěrka
Vychlazený nápoj za pouhých deset minut. To by měl být výsledek triku s utěrkou a mrazákem. Stačí, když lahev svého oblíbeného pití omotáte namočenou papírovou utěrkou a dáte do mrazáku. Proces chlazení by se tím měl urychlit.

Mražené ovoce
Zapomněli jste udělat led? Potom se podívejte do mrazáku, jestli v něm nezbylo nějaké mražené ovoce z loňska a dejte ho do nápoje místo kostek ledu. Skvělé jsou mražené hrozny nebo lesní ovoce. Nápoji navíc dodají extra chuť navíc.

Led a sůl
Pár minut stačí k tomu, aby teplota vašeho nápoje klesla až o dvacet stupňů. Postup je jednoduchý. Větší misku nebo jinou nádobu naplňte studenou vodou, přidejte kostky ledu a dvě až tři lžíce soli. Do směsi potom vložte plechovku nebo lahev, kterou potřebujete vychladit, a promíchejte vařečkou. Princip je takový, že sůl snižuje bod tání a voda se rychleji ochladí.

Zdroj: wikihow, mashed, thekitchn

Reklama