Plné rty, pronikavý pohled, alabastrová pleť, zaoblené křivky. Marilyn Monroe byla ve své době ideálem krásy a mnohými je za něj považována dodnes. Jak se o sebe herečka, která tragicky zemřela v pouhých šestatřiceti letech, starala?

64b1463bafe0bobrazek.png
Foto: Studio publicity still, Public domain, via Wikimedia Commons

Odličování olejem

Beauty rutina Marilyn Monroe měla své jasné zákonitosti, kterých se držela, protože byly léty osvědčené. Například se moc nevystavovala slunečnímu záření, aby její pleť zůstala stále alabastrová a blonďaté vlasy se jí sluníčkem nevyšisovaly do nepěkného odstínu. Jistě si byla vědoma také toho, že sluneční paprsky mohou prohlubovat vrásky a přispívat k celkovému stárnutí pleti. A o pigmentové skvrny také nestála.

Pravidelně navštěvovala dermatologa Erna Laszla, který byl velkým inovátorem, co se péče o pleť týče. Od něj Marilyn převzala například metodu odličování pomocí oleje, která byla skvělá pro její suchou pokožku. K čištění obličeje Erno používal také třicet šplíchnutí teplé vody.

Vazelína pro zářivou plet

Aby hereččina pleť působila zářivým dojmem, používala pod make-up hutný krém nebo případně vrstvu vazelíny. Každé ráno používala také oční krém. A na závěr aplikovala na celý obličej a krk pudr, který následně setřela tamponkem. Vazelínu používala i na tělo a tvrdila, že spolu s horkou koupelí jí vděčí za svou zářivou a hebkou pleť. Každé ráno si prý namazala celé tělo a potom si dopřála tříhodinovou horkou vanu. Objevují se ale také zdroje, které naopak tvrdí, že herečka nedala dopustit na studené koupele, které jí pomáhaly udržovat pokožku zpevněnou a zářící.

Marilyn Monroe si zakládala na své blond barvě a do kadeřnického křesla na odbarvení usedala každé tři týdny. Také se snažila si vlasy příliš často nemýt, aby neovlivnila barvu. Používala proto dětský pudr, který simuloval suchý šampon.

Plné a šťavnaté rty také neměla jen tak a bez námahy. Docílila jich tím, že na rty nanášela několik rtěnek v různých odstínech. Při jednom líčení dokonce až pět. Tmavšími odstíny líčila vnější stranu a světlejší soustředila směrem dovnitř, aby vytvořila iluzi rozměru a plnosti.

64b145a1c2d51obrazek.png
Foto: Columbia Pictures. Photo by (Edward William) Cronenweth, Public domain, via Wikimedia Commons

Vejce v mléce

Tomu, aby vypadala skvěle, přizpůsobila i svůj jídelníček. Od dermatologa měla pokyn vyhýbat se ořechům, čokoládě, ústřicím nebo olivám, protože by mohly potenciálně ohrozit její krásnou pleť. Například ořechy mohou být ve vlhkém prostředí kontaminované toxinem, který může pronikat až do kůže. Což uvedla dermatoložka Julie Russak pro The New York Post.

A jak tedy vypadal hereččin jídelníček? O tom se rozpovídala v roce 1952 v rozhovoru pro magazín Pageant. Prozradila například, že snídala dvě vejce rozšlehaná v ohřátém mléce, která vypila a doplnila multivitaminovou pilulkou. A zmínila i své večeře – ty prý většinou sestávaly ze steaku, jehněčí kotlety nebo jater. A k masu zvládla zchroupat až pět syrových mrkví.  

Co se týče pohybu, tomu herečka moc nedala, ale vyvinula si vlastní cvičení s lehkými vahami, které prováděla každé ráno. Trvalo jen deset minut a tvrdila, že při něm protáhla a posílila všechny důležité svalové skupiny. Herečka také nebrala na lehkou váhu tvrzení, že se člověk může vyspat do krásy. Kvůli pracovním povinnostem sice nemohla spát dlouho každý den, ale v neděli ano, protože to byl její den volna. Někdy strávila v posteli i úctyhodných deset hodin.

Zdroje: New York Post, Vogue, Glamour Magazine, Harpers Baazar, LookFantastic

Čtěte také:

Reklama