Myjte si obličej 3x denně
obrazek.png
Foto: Shutterstock
Všude se píše, že by se obličej měl mýt 2x denně. Ráno a večer. Jenže pokud bydlíte ve městě a přijde z práce a už se nikam nechystáte, právě v tu chvíli nastává čas pořádně si obličej umýt a především se odlíčit. Proč čekat až do večera, když se vám obličej hemží bakteriemi. Nedej bože, když takový obličej válíte v polštářích nebo na gauči. Pokud chcete vypadat dobře i doma, stačí si ponechat třeba rtěnku v přírodním odstínu. Pro shrnutí: ráno umýt vlažnou vodou, odpoledne odlíčit, večer opět vlažnou vodou.

Mohlo by vás zajímat: Umění našich babiček: připomeňte si recepty, na které se zapomíná

Používejte horké oleje
Pleťové oleje jsou momentálně trendy a při správném výběru a použití zajistí mladistvý vzhled. Při masáži budou mít ještě větší účinek, když je před tím ohřejte. Potom lépe proniknou do pokožky.

Král olejů je ten ricinový
5f99374ad5854obrazek.png
Foto: Shutterstock
Pokud chcete mít dlouhé vlasy, aplikujte do jejich konečků minimálně 2x týdně zahřátý ricinový olej. Olej je hezky uhladí a uzdraví. Ricinový olej obsahuje mnoho vitamínů a bílkovin, včetně vitamínu D.

Mohlo by vás zajímat: Halloween je za dveřmi: Tipy na halloweenské líčení s rouškou

Rukavice jsou nejlepším přítelem žen
Ať se budete snažit sebevíc, ruce vždy prozradí váš věk. Proto se o ně musíte starat se stejnou péčí, jako o obličej. Když ruce každý večer namažete výživným mastným krémem a dáte je do bavlněných rukavic, ještě v devadesáti letech na nich nebude mít žádné vrásky. Chránit byste měly ruce i v zimě přes den, jakmile se objeví první mrazíky, ruce schovejte do rukavic.

Zdravíčko stále u sebe
5f9937b1bdcf6obrazek.png
Foto: Shutterstock
Jedním z nejdůležitějších produktů v kosmetické taštičce by měla být tvářenka. Babičky jí říkaly zdravíčko, a to proto, že při použití žena vypadala zdravější. Když však seženete rtěnku v přirozeném odstínu, můžete ji používat na rty, tváře i jako stíny. Zkrátka budete namalovaná rychle a vždy se sama sobě budete v odrazu zrcadla líbit. A to je nejdůležitější ze všeho.

Jílová ochrana
Jílové masky jsou dnes také hodně populární. Můžete je používat i lokálně. Buď na pupínky, které už jsou v procesu, ale také na místa, o kterých víte, že se vám na nich pupínky stále tvoří. Například na pravé místo brady si mažte před spaním tenkou vrstvu jílové kaše. Ta se sice bude v průběhu noci odlupovat, ale zajistí, že na místě nevznikne infekce. Povlečení však budete muset měnit o něco častěji.

Vazelína, Indulona a Nivea
5f99386d47b5cobrazek.png
Foto: Shutterstock
Tři produkty, na které se babičky mohly spolehnout. Dříve jich o moc více na trhu nebylo, a tak je babičky používaly jak na tělo, tak i na obličej. Dodnes si je však nemohu vynachválit a je pravda, že složení těchto levných krémů mají často i ty nejdražší na trhu.

Nespěte na obličeji
Moje babička mi vždy říkala, abych spala na zádech. Obličej si při spaní na boku mačkáte a zapařujete od polštáře, a tak vznikají vrásky a pupínky. Pokud nemáte žádné zdravotní obtíže, pro pokožku je nejzdravější spaní na zádech.

Chraňte se před sluncem
5f99389c795e0obrazek.png
Foto: Shutterstock
Ne každá babička se mohla vyhnout slunci, to je pravda. Některé tvrdě pracovaly na poli a ochranné krémy neexistovaly. Na jejich obličeji se slunce také podepsalo. Jiné babičky však už dříve věděly, že se před sluncem musí chránit, proto se mu dobrovolně nevystavovaly a nosily velké klobouky zakrývající celý obličej.

Reklama