Přestože se zdá, že čištění pleti patří mezi jednoduché kroky v péči o pleť, existuje stále velké procento žen, které stále používá jen vodu a v horším případě společně i s mýdlem na ruce. Každá pleť má individuální potřeby, ale málokomu postačí k důkladnému vyčištění pleti jen voda.

braun

1. Nedříve se odličte

Než se pustíte do čištění, odstraňte z pleti make-up. Dnes můžete vybírat z celé škály produktů, vybírejte je ale pečlivě podle individuálních potřeb své pleti. Můžete sáhnout po klasickém čistícím mléku, v poslední době jsou stále populárnější micelární vody a čistící oleje. Správný přípravek by měl pleť zcela zbavit make-upu, ale přitom ji nevysušit. Pokud je příliš jemný (musíte ho použít dvakrát nebo silou drhnout, aby byl make-up skutečně pryč) či pro pleť příliš drsný (po použití je pokožka červená a podrážděná nebo napnutá), přípravek raději změňte.

2. Pozor na oční okolí

Kůže kolem očí je tenčí a citlivější než na zbytku obličeje, proto přistupujte k této oblasti s největší opatrností. Používejte vždy odličovací přípravek speciálně určený pro oční okolí a nepoužívejte agresivní produkty na choulostivá oční víčka.

3. Správný styl čištění

Na navlhčeném obličeji začnete u koutků úst jemnými drobnými krouživými pohyby. Konečky prstů s čistícím přípravkem pak zamiřte k nosu, poté se postupujte nahoru k čelu, obkružte kolem očí, směrujte dále ke tvářím a dolů k bradě. Masáž provádějte jednu až dvě minuty, aby rozpustily poslední zbytky make-upu a obličej byl důkladně vyčištěný.

4. Zkuste účinnější čištění s čistícím kartáčkem     

Ačkoli naše ruce a prsty čištění zvládají, současné čistící kartáčky jsou ve srovnání až šestkrát účinnější. Braun Face využívá stovky mikrooscilací za minutu, aby odstranil nečistotu a zbavil pokožku odumřelých buněk, zatímco deset tisíc štětin důkladně a hloubkově čistí póry. Náhradní kosmetické kartáčky pak doplňují kompletní výbavu. Kartáček pro velmi citlivou pokožku je určen pro jemnou, suchou a citlivou pleť, která vyžaduje jemnější dotek. Peelingový kartáček slouží pro čištění pórů do hloubky a kosmetická houbička díky unikátnímu povrchu může být použitá pro vmasírování hydratačních krémů a olejů do pleti.       

5. Tvář jemně osušte

Mnohé z nás si často zkracujeme čas při čistění tím, že si obličej utřeme do nejbližší věci umyvadlu, což většinou bývá ručník na ruce, osuška nebo tričko, které máme na sobě. Pořiďte si raději jemný ručník určený pouze na tvář, kterou pak vysušte mírným poklepáváním na pleť. V žádném případě se netřete ručníkem. Může být pro vás příjemné, ale takovým drhnutím kůži jen zbytečně taháte a dráždíte, což se může projevit na zmenšení její elasticity.

Reklama