Vaše myčka i peněženka vám poděkuje, pokud si osvojíte několik praktických zásad ručního mytí nádobí i mytí nádobí v myčce.

Mytí nádobí v myčce

dish

 •  Používejte úsporné mycí cykly, kdykoli je to možné.
 • Zapínejte pouze naplněnou myčku. Myčka využívá stejné množství vody, ať už je poloprázdná, nebo zcela plná. Jestliže budete vkládat do myčky nádobí v průběhu dne a zapnete ji jednou večer, použijete méně vody a spotřebujete méně energie, než když budete nádobí několikrát za den umývat.
 • Nepředmývejte nádobí, než ho dáte do myčky. Moderní myčky v kombinaci
  se značkovými produkty jako např. Somat, dokážou perfektně umýt dokonce i silně znečištěné nádobí. Odstraňte pouze větší zbytky jídla, vyprázdněte sklenky a hrnky – myčka se o ostatní již postará sama. Je-li opravdu nutné nádobí před mytím ještě opláchnout, pro ušetření energie používejte studenou či vlažnou vodu.
 • Používejte sušení vzduchem, pokud ji vaše myčka nabízí. Máte-li starší myčku
  bez této funkce, můžete ji po poslední oplachové fázi vypnout, otevřít dvířka
  a nechat nádobí oschnout přirozeným působením vzduchu. Počítejte však s tím,
  že sušení bez horkého vzduchu nebo pouhé otevření dvířek prodlouží čas schnutí.
 • Plňte myčku nádobím podle návodu výrobce. Naplňte celé koše, tím maximálně zužitkujete vodu a energii, ale ponechte dostatek volného místa pro cirkulaci potřebného množství vody pro bezchybné umytí.

Ruční mytí

PurKombinujte mytí v napuštěném dřezu a mytím pod tekoucí vodou. Do misky nalijte vodu a v ní rozmíchejte mycí prostředek. Dávkujte mycí prostředek jednim vstříknutím (2 ml), aby se vytvořila pěna. Jakmile zmizí, je potřeba opět nadávkovat. Houbičkou nebo kartáčkem tento roztok aplikujte na nádobí a umyjte ho. Nádobí následně opláchněte pod tekoucí vodou. Pak již nechejte okapat, nebo osušte.

Zvolte vhodný mycí prostředek. Vybírat můžete nejen z různých vůní, ale i velikostí balení. Jednotlivé produkty se liší svou výkonností, stejně jako přednostmi. Například výrobky značky Pur můžete použít na všechny typy nádobí a kuchyňských potřeb. Je jedno, zda myjete nádobí ze skla, porcelánu, umělé hmoty, oceli nebo stříbra, Pur vždy zajistí jeho perfektní čistotu a lesk. Pur Power navíc dokonale myje i ve studené vodě. Těm, kdo mají citlivější pokožku, doporučujeme zvolit novinku Pur GOLD Care, která je dermatologicky testována a šetrná  k pokožce rukou.

Reklama