Foto: Shutterstock.com

  • Pedikúra doma

Je návštěva pedikérky jednou z věcí, kterou neustále odkládáte? Profesionální salon nikdy 100% nenahradíte, ale i domácí péče je dobrý krok směrem ke krásným nohám. Udělejte si lázeň na nohy, do které přidáte koupelovou sůl, šťávu z citrónu a aromatický olejíček. Chodidla nechte namočená alespoň deset minut a poté osušte čistým ručníkem i mezi prsty. Ztvrdlou kůži na patách a ploskách nohou obruste pemzou. Nehty na nohou zastřihujte vždy kleštičkami do rovna, zastřižení do obloučku může způsobit zarůstání nehtu. Nakonec použijte krém na nohy, v létě skvěle poslouží chladivý gel.

  • Relaxační rituály

Pokud máte problémy s usínáním a těžkýma nohama, měla byste do večerní rutiny zařadit i krátkou akupresurní masáž chodidel. V posteli před spaním si vyhraďte pár minut, kdy své nohy odměníte za celodenní službu a příjemně je promasírujete. Vyberte si k tomu příjemně vonící olejíček nebo krém, který vás uvolní a úspěch je zaručen.

Sůl do koupele vanilka, Sabon/ Chladivý sprej na nohy, Salamander/ Krém na nohy, Pevonia Botanica

  • Rychlá vzpruha

Obzvlášť v horkých dnech naše nohy trpí, natékají a jsou vysušené. Spreje s obsahem zeleného čaje, tea tree a mentolu budou v takové situaci vašimi nejlepšími parťáky, protože nohy nejen zaručeně osvěží, ale také působí antibakteriálně. Pokud máte víc času, vyzkoušejte chladivé gely anebo střídání ledového a teplého proudu sprchy, povzbudí nateklé nohy.

  • Bez zápachu

Vše začíná u perfektní hygieny nohou samotných, protože plíseň a zrohovatělá kůže je živnou půdou pro bakterie. Před odchodem z domova použijte na omyté nohy pudr nebo antiperspirant, aplikujte jej zejména mezi prsty. Lze zakoupit různé druhy vložek do bot s antibakteriální složkou, které absorbují pot a dají se pohodlně vyjmout a nechat uschnout.

Deodorační pudr na nohy s mentolem a čajovníkem, Avon/ Mast na zrohovatělou kůži chodidel, Kneipp/ Deodorační pudr na nohy šalvěj, Nobilis Tilia

Reklama