cigareta

Světová zdravotnická organizace v roce 1987 schválila rezoluci, ve které požadovala, aby se 7. duben stal Světovým dnem bez kouření. V roce 1988 byl schválen Světový den bez tabáku na 31. května. Letos nám tedy vychází na následující neděli.

Típněte v neděli cigaretu i vy? Přípravy na Světový den bez tabáku probíhají po celé republice. Podle informací z agentury MediaFax například ve Vsetíně proběhne již dnes odpoledne v rámci kampaně Den bez tabáku zajímavý program.

 

 

Program začne ve Vsetíně ve 14 hodin, a to před radniční budovou, kde proběhne běh do devátého patra. „Kromě běhu po schodech městského úřadu bude lidem k dispozici také mobilní poradna pro odvykání kouření,“ říká Kateřina Trochtová ze Společnosti pro komunitní práci, „v ní si zájemci mohou nechat zjistit stupeň své závislosti i analyzovat množství oxidu uhelnatého ve vydechovaném vzduchu. Kuřáci, kteří se rozhodnout se svou závislostí nadobro skoncovat, se pak na místě budou moci přihlásit na týdenní intenzivní kurz odvykání kouření, který pořádá občanské sdružení Život a zdraví. „V rámci kampaně nebude chybět ani tradiční recesistický happening místních studentů, v sobotu pak bude následovat Běh naděje,“ dodává Trochtová.

Koná se i v místě vašeho bydliště nějaká akce ke Světovému dni bez tabáku? Jaká? Zapojíte se alespoň symbolicky a nebudete v neděli kouřit?