Cestovatelé, pozor! Nemožné se stalo skutečností, a vy si tak můžete splnit svůj sen, který jistě bude patřit mezi vrcholný zážitek vašeho života - nejhůře dostupná lokalita světa, jakou Severní Korea bez diskuzí je, totiž otevírá své brány i vám! A i my, Češi, už nemusíme kolem Korejského poloostrova jezdit pouze prstem po mapě, zájezdy do KLDR nyní pořádají i české cestovky...

Severní Korea, skanzen a bašta totalitního nereformovaného komunismu, země, v níž na rozlehlých silnicích nepotkáte jediný dopravní prostředek, země, která dodnes vyniká nejtvrdšími represemi vůči svým obyvatelům a v níž vládne „božstvo“ dynastie Kimů se rozhodla otevřít své brány celému světu a taktéž i nám, českým turistům.

Zdá se vám to nemožné? Věřte, nebo ne, komunistický diktátor Kim Čong-Un zřejmě slevil ze svých zásad naprosté izolace a rozhodl se nám všem poodhalit roušku šťastného a pokojného života svých obyvatel. Výsledkem jsou originální zájezdy pod taktovkou cestovní kanceláře China Tours.

ssss

„Zájezdy do KLDR pořádáme díky vlakovému i leteckému spojení z Číny, kam pravidelně zasíláme naše zákazníky. Je pravda, že během pobytu v S. Koreji je zakázáno pořizovat jakékoliv záběry z navštívených lokalit, avšak o to víc to umocňuje velmi originální zážitek z návštěvy,“ říká cestovatel a pracovník kanceláře, Ondřej Klegr.

„Vízum do Severní Koreje pořídíte již za 1200 korun. Cesta do Číny, přelet do hlavního města KLDR Pchjongjangu a zpáteční přejezd vlakem včetně pětidenního pobytu v Severní Koreji s průvodcem vychází na pár desítek tisíc korun,“ dodává Klegr a přidává statistiku. Ročně totiž (po obnovení turistického ruchu) prý dorazí do KLDR přes jeden milion turistů, a to většinou z Číny.

xxx

  • Tip: Než neberete východní směr, nechte se inspirovat dokumentem české režisérky Lindy Kallistové Jablonské, Vítejte v KLDR!

Jak se vám nabídka líbí? Změnily jste snad díky nám itinerář svých plánovaných cest? Chtěly byste se do KLDR podívat?

Čtěte také:

Reklama