Máte dítě ve škole nebo se do ní teprve chystáte? Drží vaše dítě správně pero a tužku? V dnešní době je mnoho dobrých pomůcek, které vás s tím mohou pomoci. Zejména jde o správný výběr pera nebo pro menší děti pastelek, aby je dítě mohlo dobře uchopit a osvojilo si tak správný úchop.

Často maminky řeší, že jejich dítě špatně píše nebo kreslí. Drží křečovitě pero, pastelky, jeho tahy jsou nejsou odlehčené, má špatný sklon. Co teď s tím? Určitě je dobré se seznámit s jednoduchými cviky, které uvolní ruku a zápěstí. Je mnoho cvičení, které když dítě bude pravidelně opakovat, jeho problémy se vyřeší. Pro správný úchop je ale dobré vybrat si tak tvarované tužky či pera, aby se dítě jednoduše úchop naučilo. S tím vám mohou pomoci speciálně ergonomické produkty pro děti a školáky STABILO EASY. Jedná se o řadu pastelek, tužek a inkoustových per, která jsou zkonstruována speciálně pro dětskou ruku. Také zvlášť pro praváky a leváky.

Verze zvlášť pro leváky a praváky stejně tak jako ergonomicky vytvarované prohlubně , které dětským rukám nabízejí stabilitu. Dětem, které se učí psát, nabízejí vytvarované prohlubně podporu při nácviku optimálního držení tužky. Tělo jak pastelek, tak tužek, „zdobí“po ¾ dílky malé prohlubně pro uložení prstů. Tím je dětem usnadněno hledání správného úchopu, prsty si i po ořezání najdou spolehlivě své správné místo. Díky jasnému označené pravé a levé varianty nedochází k záměně tužek. Pastelky i tužky se vyznačují silnou stopou, kterou zanechávají. Děti, které se učí správnému úchopu, prostě musí vidět to, co napsaly nebo nakreslily. Teprve až se proces psaní zautomatizuje, není již tak silná stopa potřebná a je možné přejít ke stopě tenčí. Tu nabízejí pera - rollery, se kterými následně dítě píše ve škole.

Jaké vybrat pero? Děti je nazývají „křivák“ nebo „delfín“

STABILO easy original

Psací pero - roller Stabilo Easy Original nahrazuje klasické plnicí pero a zaujme vytvarovanými ploškami pro uložení prstů - přesně tak, aby bylo docíleno správného úchopu. Úchopová část se vyrábí ve dvou variantách - zvlášť pro praváky a zvlášť pro leváky - z neklouzavého materiálu. A proč „křivák“ nebo „delfín“? Těžiště rolleru je posunuté směrem ke špičce a vrchní část rolleru je zahnutá tak, aby se pohodlně dala opřít o ruku mezi palcem a ukazovákem.

Především rodiče, ale i děti oceňují místo pro umístění jmenovky. Roller se tak snadno neztratí, a dítě si k rolleru vytvoří osobnější vztah.

Velkou výhodou rolleru je výměna náplní, náplň se vždy mění celá, včetně hrotu, takže se nerozskřípe. Navíc roller nedělá kaňky. Náplně jsou dodávány po třech kusech v balení s rollerem, samostatně je lze také zakoupit. Odpovídají doporučené šířce stopy pro děti, které začínají se psaním, tj. 0,5 mm. Naplněny jsou inkousty: modrý zmizíkovatelný, červený a černý permanentní. Širší stopa nenutí dítě na roller či pero tlačit, což je důležité pro uvolněnost při psaní. Roller existuje v mnoha barevných kombinacích, jak veselých, tak i „dospěláčtějších“, takže si každý určitě najde tu svou.

Jakou máte zkušenost s těmito pery, tužkami a pastelkami Stabilo? Také řešíte, že vaše dítě drží špatně tužku, musíte dbát na to, aby dobře drželo psací pomůcky? Napište nám o tom!

Se značkou Stabilo se navíc můžete u nás zapojit do krásné soutěže!

STABILO easy original

Na našich stránkách probíhá zajímavá soutěž, do které se můžete zapojit! Soutěžíme o 10 balíčků s produkty STABILO v hodnotě 600 Kč a od redakce máte šanci získat 3x balíček Vichy v hodnotě 1 000Kč a 3x balíček AVON!

Více o soutěži najdete ZDE (klikni)

 

Reklama