Milujete rozkvetlé tulipány a další jarní květiny? Pokud rádi cestujete a navštěvujete různá zajímavá místa, pak je rozhodně naším zajímavým tipem nizozemská zahrada Keukenhof, která se do půlky května těší velkému zájmu návštěvníků.

Vznik tohoto parku se datuje již v 15. století, později byl k parku postaven zámek Keukenhof.

Keukenhof

Tento zámecký park je mezi milovníky květin světově proslulý. Nabízí k prohlídce stovky záhonů všech možných tvarů, impoznatní zákoutí, které vytvořili mistři zahradníci, parkové úpravy s nádhernými květinovými vzory a snad ve všech barevných kombinacích a stylech. Kromě květin tady ale najdete i jezírka a odpočinková místa, romantické lavičky, keře, vysoké stromy... celá zahrada spolu vytváří jedno krásné umělecké dílo. Také proto patří mezi nejoblíbenější místa v Holandsku. Konají se zde také zajímavé akce, jako jsou výstavy a prestižní soutěže.

Keukenhof

V současné době se park rozkládá na 32 hektarech a každoročně zde vykvete 6 - 7 milionů především cibulovitých květin jako jsou krokusy, narcisy, tulipány, hyacinty, lilie a další. Nejlepším obdobím pro návštěvu je květen.

Fakta a čísla o parku Keukenhof

  • Keukenhof je otevřen po dobu osmi týdnů každý rok, letos se zavírá 21. 5. 2017
  • Ročně Keukenhof přivítá 1 milion návštěvníků
  • 75 % návštěvníků parku přijíždí ze zahraničí
  • Národní park tvoří 32 hektarů
  • Každý rok, je vysazeno 7 milionů cibulí
  • V parku Keukenhof je k dispozici více než 20 květinových výstav
  • Cibule jsou dodávány od 100 různých vystavovatelů (dodávají je zdarma, je to pro ně způsob prezentace)
  • Existuje osm inspirujících zahrad, které představují zahradnické tipy a nápady pro návštěvníky
  • Vzory výsadby a skladba květin se každý rok mění, aby návštěvníci měli vždy nový zážitek

Keukenhof

Do Keukenhofu se lze dopravit nejlépe autobusem, který odjíždí z vlakového nádraží v Leidenu.

Oficiální stránky https://keukenhof.nl/nl/

Většina návštěvníků Holandska navštíví Amsterdam letecky, pak si plánuje další výlety. Jak se nejlépe dostat letecky do Amsterdamu?

Holandsko a její klenot – Amsterdam objevíte nejsnadněji letecky, a to se společností KLM Royal Dutch Airlines. Je to nejstarší letecký přepravce na světě, který operuje stále pod stejným názvem, zároveň jde o jednu z nejpokrokovějších a inovativnějších leteckých společností.

Keukenhof

 

Jak se nejlépe dostat letecky do Amsterdamu?

Holandsko a její klenot – Amsterdam objevíte nejsnadněji letecky, a to se společností KLM Royal Dutch Airlines. Je ot nejstarší letecký přepravce na světě, který operuje stále pod stejným názvem, zároveň jde o jednu z nejpokrokovějších a inovativnějších leteckých společností.

Z Prahy se dostanete do Amsterdamu s KLM jednim z pěti letů denně. Pokud zvolíte let s KLM, budete v rukou letecké společnosti s jednou z nejlepších služeb pro zákazníky, která je dostupná přes aplikaci Facebook Messenger 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Absolutní novinkou KLM je služba “Emoji” na Messengeru, kde stačí zadat “emoji” tedy obrázek toho, co na vašich cestách hledáte, ať je to například restaurace nebo bankomat, a KLM vám během chvíle odpoví a poradí.

Společnost KLM obsluhuje letiště Schipol, které je pátým největším evropským letištěm co do celkového počtu přepravených osob, a je na 14. místě na světě. Počítaje pouze mezinárodní pasažéry, Schipol dosahuje páté příčky na světě.

Amsterdam patří do desítky nejnavštěvovanějším evropských měst. Z letiště Schipol se velmi snadno dostanete do města, nejlépe vlakem (jízda trvá přibližně 15 minut). Pro dopravu po městě můžete zvolit pronájem auta. Pokud jste zákazníci věrnostního programu Flying Blue, můžete díky nasbíraným “mílím” využít zvýhodněných cen pronájmu auta nebo ubytování v síti spolupracujících hotelů. 

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Více informací o službě “emoji” najdete v přiloženém videu:

reg
 

Soutěž o dvě letenky do Amsterdamu

Spolu s leteckou společností KLM jsme pro vás připravili soutěž o dvě letenky.

Chcete je vyhrát? Pak si pečlivě přečtěte pravidla a zapojte se do soutěže. Soutěž trvá od 11. 4. – 21. 5. 2017 Soutěž najdete na této stránce.

Reklama