Kanárské ostrovy jsou oblíbené turisty z celého světa především pro své jedinečné klima. V zimních měsících teplota neklesá pod 20°C a v letních málokdy převýší 32°C. A to jsou také přímo ideální podmínky pro hráče golfu.

Na Kanárských ostrovech najdou milovníci greenu celkem 16 golfových hřišť, další čtyři jsou ve výstavbě. Například na Gran Canarii je návštěvníkům k dispozici pět 18jamkových hřišť, z nichž jedno leží nedaleko nejznámější atrakce ostrova – pískových dun v Maspalomas. Své hřiště má ve vnitrozemí Gran Canarie nedaleko od hlavního města Las Palmas i nejstarší španělský golfový klub Real Club de Golf, který byl založen 17. prosince 1891. Hřiště se nachází v překrásné přírodě a je vyhrazeno především členům klubu, ale v dopoledních hodinách zde mohou hrát i turisté. Na Gran Canarii se nachází i jediné kanárské golfové hřiště s umělým osvětlením nazvané El Cortijo Golf Center, které zahájilo provoz teprve v roce 2000.
Golfovým rájem je ostrov Tenerife, kde se kromě dalších šesti nachází i jedno z nejstarších hřišť Španělska Real Club de Golf de Tenerife, které bylo otevřeno v roce 1932. Bylo vystavěno na severu ostrova 16 km od hlavního města Santa Cruz. Při návštěvě tohoto areálu, který se rozprostírá v překrásné krajině, na vás dýchne atmosféra starých anglických klubů. V nadmořské výšce 600 m nad mořem se vám přitom naskýtá nádherný výhled na nejvyšší horu Šanělska Pico de Teide (3 718 m. n. m.).
Také na ostrovech Lanzarote a Fuerteventura najdete po jednom golfovém hřišti. Lanzarotský areál Golf Costa Teguise byl vybudován v roce 1980 na úpatí sopky a nabízí překrásný výhled na oceán. Hřiště lemuje více než 3 000 palem. Na Fuerteventuře je v současné době pouze jedno golfové hřiště, Fuerteventura Golf Club, které bylo otevřeno v roce 2002 a je vzdáleno cca 10 km od letiště. Pokud se na Kanárské ostrovy vydáte za golfem s cestovní kanceláří Canaria Travel, můžete počítat s mnoha doprovodnými službami. Kromě standardního zajištění letecké dopravy a ubytování na základě vašich představ, si můžete také rezervovat hřiště podle vašich požadavků, pronajmout automobil na dobu celého pobytu nebo si dokonce nechat připravit golfový turnaj včetně veškerého servisu. Mnohdy je ubytování možné i v hotelu přímo v areálu hřiště.

Více informací žádejte na www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420 / 2 / 24 94 70 00 nebo +420 / 2 / 24 94 65 59.