Máte doma pejska nebo kočku? Tak určitě nyní v létě bojujete s klíšťaty a jainými parazity, jako jsou například blechy. I když své mazlíčky chráníme, ne každá ochrana jim vyhovuje. Proto máme pro vás velmi dobrý tip na produkty z rostlinných a přírodních ingrediencí.

Menforsan

Problémem klasických repelentů pro psy a kočky může být jejich agresivní složení, které u pejsků vyvolává alergické reakce, svědění, případně je zvíře jinak špatně snáší. Novinkou na českém trhu jsou přípravky Menforsan, které využívají ve svých recepturách výhradně rostlinných a přírodních ingrediencí.

Výběr antiparazitních přípravků je pestrý.

Základem ochranné péče je samozřejmě šampon (Přírodní repelentní šampon proti hmyzu), který zbaví vašeho psa všech typů parazitického hmyzu (blech, klíšťat, štěnic, roztočů) v srsti. Obsahuje extrakt přírodní citronely, která hlavně působí jako ochranný insekticid odpuzující všechny druhy hmyzu (to je paradox, co, my lidé ji považujeme za mimořádně voňavou) . Vhodný pro všechna plemena psů a k častému používání. Vyvážené pH.

šamponJinou variantou je Přírodní repelentní šampon s extraktem z nimbového oleje. Extrakt z nimbového oleje (MELIA Azadirachta) je přírodní insekticid, který chrání i před tímto hmyzem a po umytí srst hloubkově hydratuje.

Další variantou je repelentní sprej. Pro komplexní ochranu Vašeho pejska by měl být používán každý den po dobu jednoho týdne, včetně jeho aplikace na místo, kde váš pes spí. Při výskytu hmyzu doporučujeme používat 2-3x týdně, účinek nastupuje okamžitě po aplikaci.

V nabídce Menforsan najdete dva typy repelentních sprejů.

Velmi oblíbenou variantou ochrany pejsků jsou obojky. Obojek poskytuje repelentní ochranu po dobu 90 dnů a může být používán od prvního měsíce života u psů všech plemen. Je netoxický, obsahuje základní přírodní oleje a přírodní esence z citrónu a eukalyptu v takové koncentraci, aby poskytoval aktivní ochranu. Může být použit u štěňat, březích fen a psů s alergií na běžné insekticidy. Obojek má univerzální velikost, je nastavitelný bezpečnostní přezkou. Nebyly zaznamenány žádné kontraindikace nebo nežádoucí účinky.

šamponJinou, též velmi oblíbenou možností, jsou pipety.

Pipeta poskytuje repelentní ochranu proti napadení hmyzem (roztoči, blechy, klíšťata a létající hmyz), díky výtažkům z konopí, citronu a pelargónie. Používá se pro lokální aplikaci, která umožňuje vysokou ochranu po dobu 30 dní a je vhodná pro celoroční použití. Je vhodná pro štěňata, březí feny a psy s alergií na běžné insekticidy. Nejsou zaznamenány žádné kontraindikace nebo nežádoucí účinky.

Menforsan

Záleží jen na vás, kterou variantu pro svého pejska nakonec zvolíte.

Více o všech výrobcích Menforsan najdete zde: www.menforsan.cz/o-menforsanu nebo na facebooku.

Menforsan

Reklama