V péči o pokožku dětského zadečku je důležité pravidelné používání jemné ochranné masti. Před každým nasazením nové plenky použijte vhodnou mast, která pomáhá zachovat pokožku neporušenou a zdravě hydratovanou. Dětská pokožka je, zvláště v oblasti zadečku, náchylná ke vzniku opruzení.

Opruzeniny a jejich riziko vzniku řeší každá maminka, které se narodí dítě. I v současném moderním světě se jim nevyhneme. Ideálním stavem je jim předcházet a zabránit tak jejich vzniku.
604f656a36cc0obrazek.png

Co je to opruzení?
Jsou to zarudlá místa, která vznikají v místech, kde o sebe třou dvě plochy pokožky. Asi nejčastěji se vyskytují na citlivých místech, jako je zadeček, třísla, genitálie. Mohou ale vzniknout i stehnech, za oušky, v kožních záhybech na krku nebo v podpaží. Důvodem pro vznik opruzení jsou především vlhčí a teplejší místa, často bez přístupu vzduchu. Nejčastěji maminky trápí zarudnutí í zadečku dětí pod plenkami – zde jsou pro vznik opruzení ideální podmínky. 

Podrážděná pokožka dítěti způsobuje nepříjemné pocity pálení, svědění, což vede k tomu, že miminko je neklidné a pláče. Proto je dobré pokožku zadečku před opruzeninami chránit, ideálně kvalitní ochrannou dětskou mastí s pečujícími složkami.

Bepanthen Baby obsahuje panthenol, který přispívá k přirozené obnově ochranné bariéry citlivé dětské pokožky a udržuje ji jemnou a hydratovanou. Je vhodný i na péči o bradavky při kojení. Více najdete na www.bepanthen.cz    
 
Jaké jsou naše rady pro péči o pokožku miminka?

Přiměřená hygiena a důsledné vysušení pokožky po koupání
U novorozenců někteří odborníci nedoporučují každodenní koupání, které může vést k narušení ochranné vrstvy pokožky. Také si dejte pozor na výběr dětské kosmetiky, ne každá vašemu miminku vyhovuje. Zvýšenou pozornost při mytí věnujte kožním záhybům na krku či v podpaží, stejně jako oblasti pod plenkami. Po koupání pokožku miminka důkladně osušte, aby nezůstala vlhká.

Častá výměna plenek
Mokrou nebo znečištěnou plenku ideálně co nejdříve vyměňte. Dítě ke spánku ukládejte vždy s čistou plenkou.

Přiměřená velikost plenek
Věnujte pozornost výběru správné velikosti plenky. Vhodné nejsou plenky ani příliš těsné, ani příliš volné. Pokud plenka miminko škrtí nebo je velmi těsná, vzniká tak prostor pro tvorbu opruzenin či poranění kůže.

Dbejte na správné čištění pokožky od zbytků moči a stolice při výměně plenky
Při výměně plenky pokožku důsledně očistěte od zbytků moči a stolice nejlépe čistou vodou, popřípadě, pokud např. cestujete, vlhčenými ubrousky určenými malým dětem. Po osušení můžete zadeček a třísla namazat dětskou ochrannou mastí.

Sucho pokožce dětí vyhovuje
jestliže je to možné, sundejte dítěti plenky a nechte pokožku „větrat“. Pokožka děťátka se tak může „nadechnout“ a na chvíli si uleví od tření plenky o pokožku.

Testujeme Bepanthen Baby
Právě teď testuje 15 našich čtenářek, maminek malých dětí přípravek Bepanthen Baby. Redakce jim již balíček s mastí Bepanthen Baby pro testování zaslala a těší se na jejich recenze, které pro vás následně zpracujeme do článku.604f64f94f5ddobrazek.png

Podívejte se na video:

LMR-CH-20210314-04
604f65aeb3827obrazek.png

Reklama