Vystava-Vcela.jpg

Foto: archiv Žďár nad Sázavou

Žďáru nad Sázavou: Včela – Cesta do včelího města

Chcete zažít včelí svět všemi smysly? Otevřete oči, nastražte uši a přivoňte. Cítíte tu vůni medu a pláství? Ponořte se na zážitkové výstavě Včela – Cesta do včelího města na zámku ve Žďáru nad Sázavou do neuvěřitelného života tohoto zajímavého, pracovitého a inteligentního hmyzu.

Na interaktivní výstavu vstoupíte jako člověk, ale to bude trvat jen krátkou chvíli. Velmi rychle se totiž stanete včelkou a vydáte se na cestu za poznáním, na jejímž konci navštívíte i chrám samotné včelí královny.

V roli včelky začnete objevovat včelí svět. Ocitnete se v dřevěném labyrintu, v němž budete muset rozpoznat a využít všechny smysly. Každá včela zde má svůj úkol a všechny přispějí ke správnému fungování celého včelstva. Výstava je o překonávání strachu z neznáma, o spolupráci i o včelách jako takových.

Pozor, budete potřebovat všechny smysly!

Naučíte se je objevovat a používat tak, abyste byli celému včelstvu co nejprospěšnější. Čeká vás úchvatné prostředí s krásnými dřevěnými kulisami, zvukové i vizuální efekty, dobrodružství i zábava. Na konci cesty včelím městem vstoupíte do chrámu samotné královny, která má pro vás malé překvapení.

Výstava je vhodná pro malé i velké děti a trvá do 31. 7. 2020. Více najdete ZDE.

 

rise-loutek-tri-zlate-vlasy.jpg

Foto: Muzeum hlavního města Prahy

Praha: 100 roků Říše loutek

Letos v září oslaví divadlo Říše loutek, jehož zakladatelem byl akad. soch. Vojtěch Sucharda, 100 let své existence. Při té příležitosti pořádá Muzeum hlavního města Prahy výstavu v domě U Zlatého prstenu, která představuje unikátní historické loutky, rekvizity, ukázky dekorací a kostýmů doplněné dobovými fotografiemi. Výstava připomíná i práci těch, kteří loutkám dávají život, a představuje veřejnosti řadu materiálů, které doposud neměla možnost vidět.

Více k výstavě najdete ZDE.

5edf6d4a8d6cbobrazek.pngFoto: regionální muzeum Mělník

Mělník: Výstava Imaginárium

Interaktivní výstava pro celou rodinu - plná fantazie a snění od tvůrců a přátel Divadla bratří Formanů. Imaginárium Divadla bratří Formanů a jejich přátel, okouzlilo několik českých měst i Paříž. Pohádkový svět postaviček, loutek a hejblátek uchvátí a vtáhne do svého snového světa nejen děti. K ničemu zde nepotřebujete návod a na téměř vše je dovoleno sahat, kroutit s tím nebo točit. Vše je určeno ke hře a prožitku. Určitě se přijeďte podívat, stojí to za to.

Výstavu najdete v Regionálním muzeu Mělník a potrvá až do 4. října 2020.

Více informací na: https://www.mekul.cz/

Reklama