Léto je čas dovolených a výletů do přírody. Než se vydáte na túru po horách, musíte si zabalit pořádnou svačinu. I u nás jsou místa, kam se civilizace ještě nedostala a spoléhat se na stánky s občerstvením se nemusí vždy vyplatit. A už jenom pro tu nostalgii, kdy si oprášíte batoh, připravíte si svačinu na cestu, pak si na krásném místě rozložíte všechny dobroty a vychutnáte si je, to za to stojí. Venku chtě nechtě chutná lépe.  A právě pro tyto chvíle máme pro vás báječný tip.

Objevili jsme BONDUELLE Bon Menu. Plechovky, které ukrývají úžasné dobroty. Bílé nebo červené fazole v různých omáčkách. Vyzkoušet můžete Chilli, Kari, Tomato, Barbecue či Mexicana omáčky. Pak stačí nějaké pečivo a máte energie na rozdávání.

BONDUELLE Bon Menu

Fazole obsahují průměrně přibližně 20 - 25% bílkovin, 1 -  1,5% tuku, 55 -62% sacharidů a 3 - 4% vlákniny. Z vitamínů obsahují zejména provitamin A a komplex vitamínů B. Fazole jsou základní potravinou mnoha národů. V Čechách jsou stále ještě dosti opomíjené. Inspirací nám mohou být francouzští gurmánští pardálové, kteří si dokáží vychutnat až 20 různých druhů fazolí!

Pokud se tedy nebojíte vyměnit sušenky a řízky za něco neotřelého, vyzkoušejte. Budete velice mile překvapeni. Horám a létu zdar!

Horská svačina

Snack pro 2 osoby

Ingredience: 1 plechovka Bonduelle Bon Menu (druh omáčky zvolte dle své chuti), pečivo, loupaná mrkev

Postup:

  1. Najděte vhodné místo na posezení s dobrým výhledem do krajiny. Pokud je větrno, najděte alespoň částečné závětří. V parném dni se osvědčí zastíněné místo nebo posezení u bystřiny.
  2. Sundejte batoh a vybalte ingredience. Připravte si lžíci a otevřete plechovku. Užijte si příjemné cvaknutí, po otevření se rozline báječná vůně. Nedávejte plechovku z ruky, mohla by se nedopatřením zvrhnout! Dle stupně vyčerpání přikusujte pečivo nebo oloupanou mrkev.
  3. Užijte si zaslouženou siestu. Při odchodu nezapomeňte místo uvést do původního stavu.
Reklama