Sotva skončil jeden prodloužený víkend, někteří z nás už možná přemýšlejí, jak strávit ten další. Dnes máme jeden tip pro milovníky květin, fanoušky Květy Fialové a všechny, kteří se zajímají o magii.

Pokud byste chtěla obdivovat křehkou krásu květin nebo si přikoupit něco na svou zahrádku, zajeďte si do Lysé nad Labem na výstavu Květy 2010. Jestliže vás zajímá některá z přednášek na téma věštění, magie a podobně, přijeďte též. Brány lyského výstaviště budou otevřeny od zítřka do neděle.

 Je to v pořadí už 14. celostátní výstava květin a její součástí jsou i zahradnické trhy. Tradičně největší pozornost návštěvníků přitahuje atraktivní květinová aranžmá, které vytvoří zkušený tým Českého zahrádkářského svazu, a to na obrovské ploše 2 160m2.

Tíhnete-li k alternativní medicíně a léčivkám, můžete se těšit na expozici bylinek nazvanou Rostliny pro posílení organismu a zdraví. Tady vám poradí, jak se bylinky pěstují, jak se užívají a v jaké podobě se s nimi můžete setkat v obchodech. 

Novinkou letošního roku bude samostatná expozice rakytníku řešetlákového, rostliny mající mimořádné potravinářské a léčivé vlastnosti, v které budou zastoupeny jak jednotliví výrobci rakytníkových produktů, tak i zahradnictví zajišťující jeho množení. 

Také obdivovatelé asijských zahrad si přijdou na své. Každoroční expozice bonsají nebude chybět ani letos. V rámci doprovodného programu výstavy Květy 2010 se bude pořádat tradiční soutěž o nejkrásněji osázenou nádobu či truhlík. Odpočinout si můžete v relaxačních koutech.

Pro ty, mezi jejichž koníčky patří magie a věštění, bude připravenprvní ročník festivalu Věštění Květy Fialové.  Součástí doprovodného programu bude celá řada přednášek a ukázek. Těšit se můžete například na tajemství úspěchu a peněz, obranu proti energetickému vampyrizmu,výklad snů, ezoterický břišní tanec, vliv jména na život člověka.

Výstava Květy 2010

8. - 11. 7. 2010

Vstupné

Dospělí: 80 Kč
Důchodci a ZTP: 60 Kč
Děti a ZTP/P mají vstup zdarma