Ruku na srdce, pokud máte rádi Slovensko, kdy jste byli v Bratislavě a měli jste čas podívat se, jaké krásné památky toto město má? Co nového v Bratislavě vzniklo, jaké krásné galerie jsou otevřené a co se tady děje?

637b56347eb9aobrazek.jpg
Foto: visitbratislava.com

Pro mě je symbol Bratislavy proslulý Most SNP postavený v letech 1969-1972. Vnímám ho už z dětství, jak jsem se na něj dívala a nikdy jsem neměla možnost jít nahoru do známé restaurace UFO, natož na vyhlídku. Restaurace má podobu létajícího talíře, a proto se jí říká UFO. Má krásnou vyhlídku, ze které vidíte město a jeho okolí jako na dlani. Je v podstatě jednou z největších atrakcí města. Most si až do dnešních dní uchoval status technického unikátu. Jako jediný v Bratislavě je zavěšený na ocelových lanech a nemá žádný pilíř v proudu řeky Dunaj.

637b5659232bbobrazek.jpg
Foto: visitbratislava.com

Když vyjdete nahoru výtahem, otevře se vám prostor krásné kavárny a také restaurace, které propojují velká okna s výhledem na město. I když si tady nedáte jídlo, určitě to stojí za to jet sem aspoň na kávu. Je to opravdu zajímavé místo. Pokud chcete jít na vyhlídku, musíte vyjít ještě několik schodů, ale výsledek stojí za to. Bratislavu a její zvlněné okolí si budete moci prohlédnout z výšky a vnímat tak její rozmanitost.

„UFO“ je umístěné na vrcholu, 95 m vysoké věže mostu SNP. Visutý most je unikátním architektonickým kouskem, drží jen na dvou pilířích, které se nenacházejí ve středu řeky, ale na jednom břehu Dunaje. V levém pilíři najdete výtah, kterým jezdí nahoru a dolů hosté této unikátní restaurace a luxusní kavárny. Restaurace nabízí originální gurmánské pochoutky, vyjet se sem najíst nebo si jen dát kávu či drink je velmi inspirativní a nevšední zážitek. Když to spojíte ještě s vyhlídkou, například se západem slunce, je to moc krásné.

637b567bb9b31obrazek.jpg
Foto: visitbratislava.com

Vyhlídková plošina a bar jsou otevřené každý den od 10-23:00, restaurace je otevřená každý den od 12-23:00.

Více o Bratislavě, tipech na výlety, památkách a zajímavých místech najdete na www.visitbratislava.com nebo přímo na www.visitbratislava.com.