Cesta na ostrov, opalování na pláži a koupání, dobrodružství, návštěva výtvarné galerie. To vše neodmyslitelně patří k prázdninovému cestování. A to vše můžete najít na jednom jediném místě, aniž byste opustili hranice České republiky. Vydejte se do Sušice v Pošumaví na neobvyklý „ostrov pokladů“!

 foto

Říční ostrov Santos, který najdete nedaleko sušického centra, slibuje nejeden nevšední zážitek. V posledních čtyřech letech prošel rozsáhlou proměnou. Rekonstrukce, která skončila na začátku letošního července, velmi citlivě obnovila původní krásu lesoparku na ostrově, dodala místu soudobý ráz a doplnila i něco navíc.

foto

Projekt, pro který Sušice získala podporu od Nadace Proměny, dal Santosu podtitul „ostrov pokladů“. Udělejte si výlet a přijeďte je všechny objevit! Na své si přijdou vodáci, cyklisté, milovníci přírody i výtvarného umění, děti i dospělí. Můžete například zkusit zdejší pláž, zahrát si kuželky, nebo posedět v „domě na poslouchání ticha“.

foto

O víkendu 27. – 28. 7. bude na Santosu bohatý program.

V sobotu se zde koná celodenní slavnost k otevření ostrova po proměně, v neděli při akci „Kdo si hraje, zlobí míň“ Santos ožije zábavou pro děti za účasti řady známých osobností.