Interiéry jednoho z nejznámějších jihočeských zámků zkrášlí na týden tisíce květin.

Už dnes (ve středu, 27. 8.) totiž na hradně a zámku Rožmberk začíná jedna z největších floristických výstav zasazených do historického prostředí nazvaná Rozkvetlá réva na Rožmberku. Příjemné oživení závěru hlavní turistické sezony potrvá celý týden.

Prostředí majestátného hradu a později dostavěného zámku s unikátními rožmberskými a buquoyskými komnatami je podle floristů pro výstavu květin jako stvořené. Florista Slávek Rabušic prozradil, že interiéru přizpůsobují jak sortiment, tak i barevnou škálu květin.

Příprava expozice trvala několik dní, samotné aranžování květin musí skupina zahradníků a floristů kvůli čerstvým květinám zvládnout do 24 hodin. Rozkvetlou révu na Rožmberku naplánovali organizátoři kvůli zrání hroznů speciálně na přelom srpna a září. Podle kastelánky Čekanové jde o vítané a velmi atraktivní zpestření pro návštěvníky na konci sezony.

Přestože za tlustými zdmi rožmberského zámku by květiny měly vydržet relativně dlouho čerstvé, potrvá výstava podle kastelánky Andrey Čekanové jeden týden a zpestří návštěvníkům Rožmberku konec sezony. Květinová expozice skončí 3. září.