Stalo se v posledních letech příjemnou tradicí, že mnohé naše hrady a zámky připravují na léto speciální zábavné prohlídky, které se libí dětem i dospělým. Pro malé holčičky doporučujeme pohádkovou neděli s Popelkou na Chvalském zámku, pro větší hrdiny pak velkou jízdu plnou dobrodružství na zámku Lednice.

Pokud nadcházející týdny budete trávit cestováním po úchvatných památkách naší země, zaměřte se mimo jiné na speciální prohlídky, které řada z těchto objektů právě v tomto období nabízí.

Dnes vám přinášíme dva aktuální tipy - jeden z Čech a druhý z Moravy:

Chvalský zámek - dotek romantiky na okraji Prahy

Oblíbená Popelka vás a vaše děti provede v neděli 6. srpna 2017 Chvalským zámkem, kde je umístěna interaktivní výstava pro děti Hlavolamy v uličkách starého města. Zasoutěží si a pobaví se celá rodina.

Popelka na zámku

„Zámecká paní“ Saša Kohoutová k tomu říká: „Všichni, kdo mají rádi hlavolamy, hádanky, záhady a tajemství, mají jedinečnou příležitost nechat se výstavou provést milou a půvabnou princeznou Popelkou! V neděli 6. srpna od 10 do 17 hodin bude Popelka provázet každou celou hodinu, poslední prohlídka je v 15 hod. Dozvíte se mnoho o hlavolamech i Chvalském zámku a po prohlídce můžete na výstavě zůstat, jak dlouho chcete, až do zavírací hodiny. Děti i rodiče se zabaví, dospělí zajisté ocení i restaurace v okolí a všichni výtah a bezbariérový přístup na zámek.

Prohlídka trvá vždy 40 min, je nutná rezervace času na tel. 281 860 130.

Indiana Jones – dobyvatelé zámecké Lednice

Noční prohlídky na zámku Lednice vypiloval místní tým průvodců a bývalých průvodců k dokonalosti. Není divu. Všichni dělají svou práci s láskou.

Letošní ročník se nese v duchu názvu Dobrodružný zámek a těšit se prý můžete na celou řadu neuvěřitelných příhod slavných hrdinů jako je Indiana Jones, Tarzan, Vinetou či Robin Hood.

Kvůli tradičně velkému zájmu je nutná telefonická rezervace na čísle 519 340 128

Mrkněte na upoutávku a bavte se!

Během let jsme si vybudovali pevnou diváckou základnu, často se k nám vrací celé rodiny a mnozí s sebou berou i známé. Každý rok jsou prohlídky zcela originální a vždy mají své téma - letos je to Dobrodružný zámek. Prohlídky nacvičujeme zhruba měsíc dopředu a mnozí účinkující jsou již z řad bývalých průvodců, kteří pracují v jiném zaměstnání, ale kvůli nočním prohlídkám se pravidelně vrací. Tato událost se pro nás stává příjemným zpestřením nejnabitějšího pracovního měsíce. Neváhejte a využijte poslední volná místa na pátek 28. 7. a sobotu 29. 7. Těšíme se na vás!“ vzkazuje za zámecký kolektiv Novotný Milan. A ptá se, zda jste už někdy viděli Mirka Dušína s nunčaky :-)

Výběr akcí, které pořádají objekty Národního památkového ústavu, najdete na jeho stránkách. A samozřejmě vám na Zena-in.cz některé z nich představíme ještě blíže. Hezké léto a na viděnou někde na zámku či hradu.

Přečtěte si také:

Reklama