Pro malé i velké

Začněte víkend v plzeňské zoo a užijte si sokolnické ukázky i komentované krmení tučňáků a motýlů. Nově je k vidění unikátní pár zmije pavoučí, kterou nenajdete v žádné jiné zoo na světě! A nezáleží na tom, jestli máte chviličku, nebo několik hodin. Dá se tu klidně strávit i celý den. Výlet do plzeňské zoo můžete spojit i s dobrodružnou cestou do pravěku. Tu vám umožní DinoPark, který je v těsném sousedství zoologické.

dino-park-seznam.jpg
Zdroj foto: Visit Plzeň

Techmania

Vyhraďte si část dne na návštěvu science centra Techmania. O zábavu se postará za každého počasí a bez ohledu na to, jestli máte malé děti nebo teenagery. Velká podívaná čeká i rodiče. Vaši pozornost upoutá množství interaktivních exponátů i stálých expozic včetně 3D planetária, které je jediné v Česku. Techmánie se nachází v bývalých průmyslových halách plzeňské Škodovky, což dělá celou návštěvu mnohem atraktivnější a máte možnost se podívat do jediného veřejně přístupného místa v areálu Škodovky.

Za historií s dětmi 

Rovnou z oběda můžete zamířit přímo za nosem za historií. Užijte si jí v podobě náměstí Republiky spolu s katedrálou svatého Bartoloměje. K překonání vás čeká přibližně tři stovky schodů na ochoz plzeňské věže. Ohromí vás výškou 102 m, díky které si získává první příčku nejvyšší kostelní věže v České republice. Její návštěva vám zabere chvíli a můžete výpravu rovnou propojit s návštěvou Muzea loutek, které najdete hned vedle. V Plzni se totiž narodil Spejbl a Hurvínek, a tak se není čemu divit, že tady vzniklo muzeum věnované právě loutkám.

muzeum-loutek-seznam.jpg
Zdroj foto: Visit Plzeň

Na výlet za město

Celý víkend můžete perfektně zakončit výjezdem do kaolinového dolu. Najdete ho v nedaleké obci Nevřen, což vám autem zabere kolem 20 minut cesty. Pro návštěvníky se otevřel až v roce 2019 po natáčení pohádky Čertí brko. Kvůli natáčení pohádky byl vybudován speciální vstupní portál, kterým dnes vstupují návštěvníci. Samotný důl má v hloubce několika desítek metrů a pod zemí čítá až 1 300 metrů podzemních chodeb. Pro návštěvníky je aktuálně zpřístupněno je asi 700 metrů a některé chodby jsou až deset metrů široké.

Zdroj info: Tiskové informace/ plzenprodetivisitplzen